RIA: Pärnu haigla bitcoinide kaevandajaid võib ees oodata suur trahv

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
foto_eero_vabamagipostimees.jpg

Eile tuli ilmsiks vahejuhtum, kus Pärnu haiglasse oli üles seatud kuus Bitcoinide kaevandamise masinat. Riigi infosüsteemi ameti (RIA) peadirektori asetäitja Toomas Vaksi sõnul võib sellele järgneda trahv.

Meedias levinud informatsiooni tõttu asus juhtumit uurima RIA, kuna ameti üheks ülesandeks on teostada järelevalvet elutähtsaid teenuseid kindlustavate infosüsteemide turvameetmete rakendamise üle.

“Antud juhul viidati meedias võimalikule toimunud turvaintsidendile ning arvestades eriti asjaolu, et see toimus meditsiiniasutuses, kontrollime kindlasti intsidendi toimumise asjaolusid. Tegemist on tavapärase seireprotseduuriga, mille ülesanne on ennekõike intsidendi toimumise fakti tuvastamisel intsidendist tingitud ohtude ja riskide hindamine,”ütles Vaks.

Samuti hinnatakse ka regulatsioonidetäitmist.

Seda, milliseid seaduseid ning nõudeid täpselt rikuti selgitab järelevalvemenetlus, mille alustamise vajadust ja otstarbekust hinnatakse peale intsidendi kohta saadud esmase info analüüsi.

Kui tuvastatakse seaduse rikkumine, võib asjaosalistele rakenduda märkimisväärne trahv.

“Hädaolukorra seadus näeb juhul, kui on tuvastatud elutähtsa teenuse osutamise elektroonilise turvalisuse nõuete rikkumine teenuse osutaja töötaja või teenistuja poolt ette rahatrahvi kuni 200 trahviühikut ning juriidilisele isikule saab sama teo eest kohaldada kuni 20 000 eurost rahatrahvi,”ütles Vaks.

Üks trahviühik on võrdeline nelja euroga, seega võib toe toimepanijaid ees oodata 800 euro suurune trahv.

Foto: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.