Uudis

Microsoft lõpetab tänasest Windows 7 ametliku toe, operatsioonisüsteem tuleb välja vahetada

Microsoft lõpetab 14. jaanuaril Windows 7 toetamise.

Uudis on algselt avaldatud 17. detsembril. Kuna Windows 7 tugi lõppeb täna, siis avaldame selle uuesti.

Microsoft lõpetab 14. jaanuaril 2020 operatsioonisüsteemi Windows 7 toetamise ja pärast toe lõppemist ei pruugi arvutis töötada DigiDoc tarkvara, annab teada riigi infosüsteemi amet.

Kuigi Windows 7 operatsioonisüsteemiga arvutit saab edasi kasutada, soovitab riigi infosüsteemi amet tarkvara kiiremas korras välja vahetada. 

“Microsofti toe kadumine tähendab seda, et Windows 7 enam ei uuendata ega paigata ning kriitilised turvanõrkused säilivad. Tulevikus on vana tarkvaraga arvutikasutajaid lihtsam haavata läbi turvaaukude, mida jaanuari keskpaigast enam ei lapita. Iga päevaga muutub tarkvara ebaturvalisemaks, sest avastatakse uusi nõrkuseid ning juba avastatud nõrkused säilivad,” ütles RIA elektroonilise osakonna juht Margus Arm.

Tema hinnangul võib kurjategijatel kuluda uuenduste puudumisel mõni nädal või kuu, et hakata nõrkusi ära kasutama. “Piltlikult öeldes hakkab arvuti uks vaikselt lahti vajuma ning kurjategijatel tekib ajapikku võimalus varastada näiteks inimeste isiku- ja krediitkaardiandmeid või pääseda kogu arvuti sisule ligi,” lausus Arm.

Windows 7 toe lõpetamine tähendab ka seda, et teised teenusepakkujad lõpetavad oma programmide toetamise Windows 7 versioonil ning pole tagatud, et need töötavad viperusteta ja on turvalised. Üheks selliseks on ID-tarkvara DigiDoc4. “See tähendab, et Windows 7 kasutades ei pruugi toimida näiteks digiallkirja lisamine või dokumendi krüpteerimine. Selleks, et tagada mistahes programmi töö, tuleks alati kasutada kõige värskemaid versioone,” ütles Arm.

DigiDoc tarkvara töötab Windows 8.1 ja 10, MacOS, Linuxi ning Androidi ja iOS-i operatsioonisüsteemis. DigiDoc tarkvara on kasutusel umbes 600 000 arvutis ning ligi 15% kasutajatest on selle paigaldanud arvutisse, mis kasutab veel Windows 7 operatsioonisüsteemi.

Windows 7 saad sa praegu ka tasuta Windows 10 peale uuendada. Siit leiad õpetuse, kuidas seda teha.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.