Uudis

Riigi IT-juht Sikkut Amazoniga sõlmitud lepingust: hetkel ei ole tegu andmekeskuse rajamisega

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.Foto: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Kommenteerides majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ning Amazoni vahel sõlmitud ärisaladuse lepingut toonitas riigi IT-juht Siim Sikkut, et non disclosure agreementi (NDA) sõlmimine on tehnoloogiasektoris tavapärane, et üldse saaks hakata arutama koostöövõimalusi.

Sikkuti sõnul on ka riigiasutused neid eraettevõtetega sellistel puhkudel sõlminud. Mida täpsemalt MKM ja Amazon tegema hakkavad Sikkut ei öelnud, kuid tõi välja, et hetkel veel ei ole tegemist andmekeskuste Eestisse rajamisega.

“Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi siht on, et digiriigi edasi arendamiseks oleks meil koostöö- ja dialoogsuhe kõigi suuremate tehnoloogiaplatvormidega, sh maailma suurtegijatega.  Eesmärk on, et Eesti riigile oleks kasutada mitmekesine pilvelahenduste pakett, et saaksime välja arendada #bürokrati kontseptsiooni, eri kanalite kaudu kodanikuni teenustega jõuda jne,” ütles Sikkut.

Eile tuli teatavaks, et MKM on sõlminud Amazoniga ärisaladuse lepingu. MKMi poolt andis lepingule allkirja kantsler Ando Leppiman. Tema poolt allkirjastatud dokumendi pealkirjas oli mainitud Amazoni pilveteenust AWS, millest saab eeldada, et koostöö puudutab just AWSi pilveteenusega seonduvat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.