Uudis

Riigieksamite tulemusi saab nüüd tellida teavitusena äppi

Töö paberil, teavitused äppi.Foto: Shutterstock

StateOS äpp on nüüd seotud Eksamite Infosüsteemi rakendusega, mis võimaldab saada oma telefoni erinevaid süsteemist saadetavaid teateid – näiteks eksamile registreerimise kinnitusi, riigieksamite soorituskoha või eksamitulemuste teateid. Äpi kasutamine on tasuta.

Testide ja hindamise osakonna juhataja Aimi Püüa toob välja, et uus lahendus tagab selle, et keegi ei jää vajalikust infost ilma. “Sageli ei leia inimesed infosüsteemi saadetud e-kirju, sest need võivad minna näiteks rämpsposti ning eksaminand ei tea, kuhu ta peab eksamit tegema minema või et kodakondsuseksami tulemus on juba süsteemi lisatud,” toob Püüa välja uue rakenduse eeliseid ning soovitab EISi kasutajatel see oma nutitelefoni paigaldada.

StateOS juht Riho Oks sõnab, et rakendus edastab personaalseid teavitusi riigi-, era- ja kolmandalt sektorilt. “Maailmas on paljud suured innovaatilised ettevõtmised alguse saanud just hariduse valdkonnast. Koostöös Harnoga anname ühiselt panuse isikukeskse e-ühiskonna ja selle teenuste tekkele,” loodab Oks.

Mobiiltelefoni Eksamite Infosüsteemi teavituste saamiseks tuleb StateOS rakendus alla laadida AppStore’st või Google Play poest, kus kasutaja peab oma isiku tuvastama Mobiil-ID või Smart-ID abil. Täiendavalt kasutajal midagi teha ei tule ning edaspidi jõuavad infosüsteemi teavitused kiirelt telefoni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.