Uudis

Riigikogu soovib terviseametilt saada infot 5G kahjulikkuse kohta

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder (vasakul).Foto: Veiko Pesur/Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Mölderi kinnitusel ei võtnud komisjon tänasel istungil 5G-sidevõrkude osas vastu ühtegi sisulist otsust, vaid komisjon soovib ministeeriumitelt ja ametitelt saada ülevaadet, kas 5G temaatika osas on uudset informatsiooni.

Komisjoni tänane otsus ei sea piiranguid juba käimasolevale 5G-sagedusribade konkursile ning sellele järgnevale võrgu arendustöödele ning käivitamisele. Teemaga jätkatakse sügisel.

Mölder: 5G-teemaga kiiret ei ole

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder ütles Geeniusele 5G teemalist pöördumist kommenteerides, et komisjon otsustas tänasel istungil küsida sotsiaalministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti, sotsiaalministeeriumi ning terviseameti käest, kas neil on 5G-ga seoses uudset informatsiooni. Mölderi kinnitusel keskendutakse peaasjalikult tervishoiu küsimusele.

“(5G toim.) teemaga ei ole kiiret. On mõistlik aeg maha võtta ja uurida ametite käest, eelkõige terviseameti, kas neil on tervise vaatevinklist uut infot. Ühtegi sisulist otsust, mis piiraks tänast tegevust täna ei tehtud. Kui komisjon sooviks sellelaadset otsust teha, siis peaks kollektiivse pöördumise võtma laiemalt lahti ja seadust muutma,” ütles Mölder.

Kuigi teoorias on võimalik, et 5G-sidevõrgud avatakse Eestis juba sel suvel, siis leidis Mölder, et enne sügist ei ole Eestis 5G võrku kasutusele võetud.

“Kujutan ette, et enne sügist ei ole Eestis 5G võrk tööle rakendatud. Eelmise pöördumise ajal viitasime sotsiaalministeeriumile ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, et juhul kui 5G võrk ehitatakse Eestis välja ja rakendub töösse, siis palume, et seal teostataks erinevaid kiirgusmõõtmisi ja palusime esmajoones komisjoni informeerida,” lisas ta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.