Uudis

Riigikogu võttis menetlusse 5G-võrgu vastase pöördumise

Geenius

Riigikogu juhatuse otsusega võeti täna menetlusse kollektiivne pöördumine, kus nõutakse 5G-süsteemiga ajakohaste kiirgusnormide kehtestamist ning sõltumatute teadlaste pikaajalisi ohutusuuringuid.

Menetlusse võeti Helen Star Cave’i 7. aprillil algatatud kollektiivne pöördumine “Seisame Elu eest: nõuame 5G ohutute piirnormide kehtestamist ja pikaajalisi uuringuid tehnoloogiaärist sõltumatutelt teadlastelt” ja edastati see menetlemiseks sotsiaalkomisjonile.

Pöördumises nõutaksegi seoses 5G süsteemiga ajakohaste kiirgusnormide kehtestamist ning sõltumatute teadlaste pikaajalisi ohutusuuringuid enne uue tehnoloogia kasutusele võtmist.

Pöördumise esitajate hinnangul on 5G juhtmevaba telekommunikatsioonivõrgu, sealhulgas 5G kosmosesatelliitide kasutuselevõtmine vaja peatada seoses reaalse ohuga meie tervisele ja keskkonnale.

Riigikogu on juba 2019. aastal 5G-ohtlikkust tervisele vaaginud ja siis jõuti järeldusele, et ohtu ei ole. Toona ütles sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder, et ei ole esitatud ühtegi tõsiseltvõetavat argumenti, mis annaksid põhjuse peatada 5G tehnoloogia paigaldamist.

Keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar lisas, et 5G tehnoloogia paigaldamisel kasutusele võetavate sageduste puhul ei ole senini teaduspõhiselt olnud võimalik piisavalt tõestada keskkonnahäiringute ohtlikkust.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.