Uudis

Riigikogus moodusti e-hääletamise läbipaistvaks muutmise toetusrühm, esimeheks Kert Kingo

Kert Kingo.Foto. riigikogu.ee

Riigikogus moodustati täna toetusrühm, mille eesmärgiks on elektroonilise hääletamise süsteemi kontrollitavaks, turvaliseks ja läbipaistvaks muutmise toetamine. Samuti kehtiva seadusandluse täiendamise ja muutmise algatuste toetamine.

Elektroonilise hääletamise läbipaistvaks ja usaldusväärseks muutmise toetusrühma esimehe Kert Kingo sõnul avaldas läinud aasta lõpus väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri algatatud e-valimiste töörühm koondraporti, mis sisaldas 25 probleemkohta ja ettepanekut e-valimiste süsteemi usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

“On selge, et süsteem, milles on sedavõrd palju probleeme, ei ole kasutuskõlbulik,” ütles Kingo.

“Elektrooniline hääletus peab saama usaldust tekitavaks, e-hääle liikumise protsess peab olema läbipaistev ja jälgitav ning seadused tuleb ühtlustada paberhääletuse teel hääle andmise protsessiga,” selgitas Kingo toetusrühma eesmärke.

Toetusrühma liikmed

Lisaks Kert Kingole kuuluvad toetusrühma Uno Kaskpeit, Riho Breivel, Merry Aart, Leo Kunnas, Urmas Reitelmann, Peeter Ernits, Jaak Valge, Kai Rimmel, Kalle Grünthal, Helle-Moonika Helme, Ruuben Kaalep, Tiit Kala, Alar Laneman, Paul Puustusmaa, Urmas Espenberg, Henn Põlluaas, Anti Poolamets, Siim Pohlak ja Tarmo Kruusimäe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.