2017. aastal püstitati eesmärk, et abiellumise, lapse sünni või mõne muu elusündmuse puhul tuleksid piltlikult öeldes teenused ise inimese juurde. Riigikontroll leiab aga täna avaldatud aruandes, et 7 aastat ja üle 11 miljoni kulutatud euro hiljem pole ühtegi kasutamisvalmis, kasutajasõbralikku ja ettenägelikku digitaalset sündmusteenust õnnestunud luua.
Riigikontrolli sõnul peetakse ennetavaks ja kasutajakeskseks sellist avalikku teenust, mida asutus osutab omal algatusel, isiku eeldataval tahtel ja andmekogude andmete alusel. Selline teenus peaks kasutaja jaoks täitma oma ülesannet, olema lihtsasti leitav ja kasutatav. Tulemus peaks olema kulude ja aja kokkuhoid.
2020. aastaks pidi valmima seitse sellist sündmusteenust, kuid praeguseks on valmis vaid viie elusündmuse infoteenused. Infoteenus hõlmab endas aga sisuliselt koondinfot ja viiteid, olles seega lihtsakoelisem. Nendeks valmis teenusteks on abiellumise, lapse sünni, lähedase kaotuse, kaitseväe kohustuse täitmise ja Eestis kohanemise infoteenused.