Uudis

Riigiportaal eesti.ee avas uuenenud ettevõtja keskkonna

Riigi Infosüsteemi Amet uuendas riigiportaali.Foto: Riigi Infosüsteemi Amet

Riigiportaalil www.eesti.ee on uuem ettevõtjate keskkond, kuhu on koondatud ettevõtte oluline info ning enim kasutatavad teenused.

Ettevõtjale mõeldud veebileht ja iseteenindus on riigiportaali osa, mis lisaks eraisiku vaatele koondab kokku kõik olulise info ja teenused, mida ettevõtja riigiga asjaajamiseks vajab – alates ettevõtte asutamiseks vajaminevast materjalist kuni teenusteni, mida kasutavad ettevõtete raamatupidajad igapäevaselt selleks, et tagada ettevõtte toimimine.

Riigiportaal on ainus keskkond, kus praegu edastatakse töövõimetuslehti ehk niinimetatud haiguslehti ning see teenus on ka kasutamise statistikas kõige kõrgemal kohal. Veel kasutavad ettevõtjad ja ettevõtete töötajad lehte peaasjalikult firmade ja isikute andmete päringuteks, puhkusetasu ja keskmise töötasu hüvitamise taotluste tegemiseks, notariaalsete dokumentide ning liikluskindlustuse ajaloo ja andmete kontrollimiseks.

Kokku on ettevõtjatele mõeldud keskkonnas 30 teenust, millest 15 kõige populaarsemat on üle viidud uuenenud sinisesse portaali. Ülejäänud teenused kolitakse värskendatud portaali kahe nädala jooksul ehk 13. detsembriks.

Mida uut leiab värskendatud keskkonnast?

Kui riigiportaali kasutaja logib ennast sisse ettevõtja iseteenindusse, avaneb talle uus töölaud, kuhu on koondunud ettevõtte põhilised äriandmed, näiteks nimi, registrikood ja tegevusala kood. Muuhulgas on seal enim kasutatavad e-teenused, ettevõtte kohustused ja sealhulgas ka suunav info majandusaastaaruande, käibedeklaratsiooni ja aruannete esitamise kohta.

Pärast kõikide teenuste üleviimist uuemasse keskkonda detsembri keskel, täieneb ettevõtja iseteenindus ka andmekaardiga, kus on kirjas viited põhilistele ettevõtjale mõeldud tegevustele ja infole riigis. Kaardil on teiste hulgas näha ka kohustused, rahastusvõimalused, statistika ning võrgustiku andmed välisturgudele suundujatele.

Nii andmekaarti kui ka töölauda arendatakse Riigi Infosüsteemi Ameti sõnul järjest proaktiivsemaks nii ettevõtjale kui eraisikule. Kui täna on töölaual universaalne info selle kohta, et ettevõte peab esitama majandusaastaaruande, siis lähitulevikus annab keskkond juba ettevõtjale personaalsema info.

Lõplikult sulgeb RIA vana ettevõtja lehe ja ühes sellega rohelise portaali kasutajatele 19. detsembril, pärast mida on kogu riigiportaal ühtses ja uuenenud keskkonnas eesti.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.