Uudis

Riik hakkab analüüsima üleriigilist pakiautomaatide võrgustiku loomise võimalikkust

Cleveroni juht Arno Kütt (vasakul) ja peaminister Jüri Ratas (paremal) bussiootepaviljonis, kus on Cleveroni pakiautomaat.Foto: Stenbocki maja

Koroonakriisi haripunktis tegi pakiroboteid tootev ettevõte Cleveron riigile ettepaneku katta terve riik 4500 pakiautomaadiga. Ettepaneku kohaselt läheks see riigile maksma pea 20 miljonit eurot.

Kuigi teema on vahepeal soiku jäänud andis Cleveroni juhi Arno Küti sõnul peaminister Jüri Ratas ettevõtte tehases tehtud visiidi ajal lubaduse, et teema võetakse tugevamalt arutlusele.

Peaministri visiidist eraldiseisvalt läheb teemaga edasi ka majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM), mille sideosakond hakkab väljapakutut analüüsima ning järgmisest nädalast töötab sama teema kallal ka asekantsler Siim Sikkut.

“Ta on sellises seisus, et me tegeleme sellega, kuid hetkel on ootel. Siin on hästi palju pisiasju ja teemasid, mismoodi ja kuidas [sellega edasi minna toim.]. Kui peaminister meil külas käis, siis ta ütles, et nad võtavad selle teema tugevamalt arutlusele,” ütles Kütt täna Geeniusele.

Kui kriisi haripunktis oli pakiautomaatide küsimusega seotud ka toonane väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu, siis praegu ametis oleva ministri lauale ei ole teema MKMi pressiesindaja Laura Laasteri kinnitusel jõudnud. Ministri asemel on Laasteri sõnul sellega tegelenud asekantsler Viljar Lubi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.