Uudis

Riik hoiatab: ära ava seda koroonaviiruse teemalist e-kirja!

Mitmed eestlased on viimastel päevadel e-postkasti saanud kirja, mis näiliselt informeerib inimesi COVID-19 ehk koroonaviiruse kohta. E-kirja pealkiri on täis kirjavigu ning on ka faktiliselt ebakorrektne. 

Riik hoiatab kõiki kirja saajaid tuues välja, et antud juhul on tegu e-kirjaga, mis on nakatatud pahavaraga. Kuigi riik informeeris küberkurjategijate poolt koostatud kirjast väga operatiivselt nähtub ühismeediasse postitatust, et osad inimesed jõudsid kirjaga kaasas olnud faili juba avada. 

Inimestes tekitab segadust see, et nad ei saa täpselt aru, millise kirja eest riigi infosüsteemi amet (RIA) hoiatab, kuigi amet on hoiatusele lisanud pahavaraga nakatunud kirjast kaasa kuvatõmmise. 

Kuvatõmmis pahavaraga naktunud e-kirjast. Foto: RIA

Meeldetuletuseks olgu öeldud, pahavaraga ei ole nakatunud terviseameti poolt saadetud kiri @eesti.ee meiliaadressidele või sealt edasisuunatud meiliaadressidele. Pahavaraga on nakatunud euroapteek@protonmail.com aadressilt ja “Tervis hoiuministeeriumi poolt heaks kiidetud teade COVID-19 viiruse levikust” pealkirjaga kiri. 

Kui oled jõudnud kirjaga kaasas olnud faili avada, siis RIA soovitusel peaksid koheselt peatama selle arvuti kasutamine ning laskma spetsialistidel arvuti tarkvaraliselt ära puhastada. Kindlasti peaksid ära vahetama ka kõigi e-teenuste paroolid ja kõik muud paroolid, mis oled arvutisse salvestanud. 

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.