Uudis

Riik ID-kaardi uuendamisega hädas olevatele inimestele: midagi pole teha, kannatage ja proovige uuesti

Ka Geeniuses on inimesed üle 10 korra näinud sellist veateadet.

Sel nädalal ametlikult alanud ID-kaartide uuendamine tekitas infosüsteemidele nii suure koormuse, et need langesid rivist välja ja paljud inimesed nägid vaid veateateid, kuid Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) teatel ei jää muud üle, kui kannatada ja proovida uuesti.

Kuigi RIA kutsus eile kõiki inimesi oma kaarte uuendama, siis suure koormuse tõttu esines mitme tunni jooksul probleeme, kus keegi ei saanud ID-kaarti uuendada. Samuti oli sarnaseid probleeme täna öösel.

RIA kommunikatsioonijuht Helen Uldrich ütles Geeniusele, et kõige aktiivsemad ajad uuendamisel on hommikul kaheksast õhtul kümneni, kuid süsteemid võivad olla ülekoormatud ka teistel aegadel. Seega on tema sõnul parim viis uuendama pääsemiseks lihtsalt käia ja proovida.

“Mitte midagi muud ei olegi, kui lihtsalt proovida uuesti ja lihtsalt kannatada moment,” lausus Uldrich. “Töötame selle nimel, et see saaks jälle korda.”

Uldrichi sõnul on uuendamiseks vaja koostööd teha nelja erineva asutuse süsteemidel, kuid üks neist ei pidanud vastu. Uldrich ei soovinud öelda, millise asutuse süsteem süüdlaseks oli.

“Meie inimesed parandavad süsteeemi 24/7, et ta peaks sellisele koormusele vastu, mis me oleme välja lubanud,” ütles ta ja märkis, et päevas peaks saama kaarti uuendada 15 000 inimest. “Praegu ei ole see nii läinud.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.