Uudis

Riik koostab kriisiolukorra tegevusplaani, siin on digi-inimese kriisipakk

pexels-photo-167708_2.jpeg

Neljapäevane Eesti Päevaleht kirjutab sellest, kuidas riik hakkas tõsisemalt tegelema sõjalise ja loodusliku kriisi puhuks kaitseplaani väljatöötamisega.

Siseministeeriumi päästepoliitika asekantsler Hannes Kont ütles ETV hommikusaatele Terevisioon, et inimestel võiksid olla kodus olemas lisaks vajalikele toiduainetele ka patareidega töötav raadio, akupank mobiiltelefoni jaoks, taskulamp valgusallikaks. Lisaks sellele võiks olemas olla ka vastupidava akuga telefon.

Geenius võttis ülesandeks digi-inimese kriisipaki koostamise, mille eelarveks seadsime 50 eurot.

Akupank

Kõigepealt akupank. Selleks sobiks hästi PowerNeedakupank. See pakub üsnagi korralikku mahtu 5000 mAh, millega saab keskmise nutitelefoni aku laadida täis umbes kaks korda ning meie valitud vastupidava akuga nuputelefoni teoorias lausa viis korda.

Antud panga poolt räägib ka asjaolu, et see on päikesepaneeliga. Seega seda saab idee poolest laadida ka päikeseenergia abiga juhul, kui elekter peaks kauem ära olema.Hind 21,99 eurot.

Telefon, FM-raadio ja taskulamp

Sobivaks vastupidavaks telefoniks oleks see Nokia 108 DS nuputelefon. Antud telefon ei hiilga ilmselgelt arvukate nutifunktsioonide poolest, kuid samas on sellel nuputelefonidele omaselt vastupidav aku, kuna telefon lihtsalt ei nõua eriti palju energiat.

Antud stardipaketiga tuleb kaasa ka SIM-kaart, 4 euro eest kõneaega, 1 GB 4G internetti, 50 kõnet igasse võrku ja 200 SMS-i.

Hea on ka telefoni aku, mis on vaid 950 mAh võimsusega, seega saab meie akupank seda mitmeid kordi laadida. Telefoni ooteaeg, ehk siis aeg, kui kaua telefoni aku vastu peab kui telefoni ei kasutataon muide üllatav 600 tundi, mis on 25 ööpäeva.

Telefonil ei ole küll palju nutifunktsioone, kuid FM-raadio on siiski olemas. Seega on see hea väike komplekt, mis sisaldab nii FM-raadiot, telefoni ja taskulampi. Hind 22,90 eurot.

Adapter

Nüüd jääbki üle veel üks asi. Kuidas siis seda imeliku otsikuga Nokia nuputelefoni laadida. USB otsikuga laadijat sellel ju loomulikult ei ole. Selleks valisime välja selle laadimiskomplekti. Positiivne on ka see, et antud komplekti kuulub ka adapter, millega saab telefoni laadida ka autost. Hind 5,40 eurot.

Kogu kriisiolukorra digikomplekti maksumuseks tuleb kokku 50 eurot ja 29 senti.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.