Uudis

Riik nõudis eestlaste kohta välismaa tehnoloogiafirmadelt rekordiliselt palju andmeid

Tehnoloogiafirmad avaldasid viimased andmed riikide poolt saadud infonõuete kohta ja selgub, et ka eestlaste andmeid küsitakse aktiivselt nii Google’i, Facebooki kui ka teiste suuremate tehnoloogiafirmade käest.

Nõuete numbrit esitatakse pool aastat hiljem, seega on viimati avaldatud andmeteks 2017. aasta esimese poolaasta numbrid.

Google

Google’i käest nõudis Eesti andmeid 41 juhul, kokku 100 kasutaja kohta. Kuigi nõudeid oli võrreldes eelnenud poolaastaga vaid 9 rohkem, siis puudutatud kasutajate hulk pea kahekordistus. Google jagas andmeid 68% juhtudest.

Apple

Apple sai Eesti käest aga 3 nõuet, mis puudutasid kokku ka kolme kontot. Andmeid jagati neist ühel juhul. Võrreldes eelmiste aastatega on seis jäänud sarnaseks.

Microsoft

Kui Microsoft ei saanud eelnenud poolaastal Eestist ühtegi nõuet, siis 2017. aasta esimeses pooles esitati nõudeid 5 korda, kokku 11 konto kohta. Andmeid jagati 40% juhtudest.

Facebook

Facebook sai Eestist aga 24 nõuet 29 erineva konto koha. Infot väljastas platvorm 63% juhtudest. Võrreldes eelnenud poolaastaga on küll nõudeid rohkem, kuid suures plaanis kasvu pole olnud.

Twitter

Twitter sai sarnaselt eelmistele aastatele Eestist ühe nõude, mida ei rahuldatud.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.