Riik tahab 69 miljoniga parandada maapiirkondades lairiba püsiühendust

MKM suunab levi parandamiseks kümneid miljoneid.Foto: Shutterstock

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) on valmistamas ette toetusmeetmeid lairiba püsiühenduste rajamise toetamiseks maapiirkondades, selleks on aastateks 2021 kuni 2027 kavandatud anda toetust kokku 69,29 miljonit eurot.

Toetusmeetmed võtavad muu hulgas arvesse ka piirkondlikke erinevusi ning vajadusi püsiühenduste osas. Toetusest 24,29 miljonit eurot moodustavad Euroopa Liidu taasterahastu vahendid ja 45 miljonit eurot Euroopa Regionaalarengufondi vahendid.

Lisaks on täiendavalt kavas toetada 18,74 miljoni euroga katkematu 5G leviala tagamist peamistel transpordikoridoridel.

Ühtlasi palus MKM selle aasta septembris viia tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametil läbi kahe maakonna detailsed mobiilsidelevi mõõtmise pilootprojektid ning koostöös mobiilsideettevõtjatega kaardistada piirkonnad, kus levi üldse puudub või kus selle kvaliteet ei ole hea. Praegu on mõõtmised Võrumaal ja Lääne-Virumaal veel pooleli.

Kuna 3G ja 4G võrkude toetuseks pole Euroopa Liidu vahendeid võimalik kasutada, siis praegu MKM-il selles valdkonnas toetusmeetmete väljatöötamist kavas ei ole.

Valitsuse poolt kinnitatud arengukava “Eesti digiühiskond 2030” seab eesmärgiks, et 2030. aastaks on Eestis asukohast sõltumata kättesaadav ülikiire, usaldusväärne ja taskukohane sideühendus, mis võimaldab luua ja kasutada uudseid teenuseid. Antud eesmärk hõlmab endas nii püsiühenduste kui mobiilsidevõrkude kaudu kasutatavaid andmesideteenuseid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.