Uudis

Riik tõstab enda IT-spetsialistide palku 20% võrra

Foto: MARKO SAARM/SAKALA/Scanpix Baltics

Riigi eelarvestrateegia läbirääkimiste tuli valitsus vastu ettepanekule tõsta riigi IKT-spetsialistide palku 20 protsendi võrra. Lisaks suunatakse Eesti e-riigi arendamisse kokku täiendavad 117,5 miljonit eurot järgneva nelja aasta jooksul.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on erasektori palgatasemed seni olnud oluliselt konkurentsivõimelisemad kui riigiasutustes, kellel on raske leida valdkonna spetsialiste. Seetõttu soovitakse tuua riigi IKT-töötajate palgad sektori mediaani tasemele.

Digivaldkonna palku plaanitakse tõsta alates järgmisest aastast ministeeriumi allasutustes, mis tegelevad riiklike e-süsteemide väljatöötamise, hoolduse ja arendusega.

“Meie e-riik püsib ja areneb ainult tänu meie inimeste oskustele. Seetõttu peame lisaks sõnadele ka tegudega näitama, et Eesti prioritiseerib IKT-valdkonda ja panustab seal töötavate inimeste hoidmisesse ja motiveerimisse,” rõhutas Palo.

E-riiki arendatakse edasi

“Eesti e-riigi arendus on aastaid olnud sõltuvuses Euroopa Liidu vahendite ühekordsetest rahasüstidest. Edasiseks infosüsteemide korrashoiuks ja arendamiseks pole aga raha leidmist seni peetud oluliseks,” rääkis Palo.

“Kaasajastuste tegemata jätmine on viinud selleni, et riigi pakutavaid e-teenuseid on inimestel kohati ebamugav kasutada. Teiselt poolt on ajas kuhjunud probleeme keerulisem lahendada ning infosüsteeme tagantjärele korrastades kulutame kokkuvõttes rohkem raha kui neid järjepidevalt hooldades,” selgitas minister.

Täiendavast rahastusest 112,5 miljonit eurot kasutatakse peamiselt e-teenuste arendamiseks ning küberturvalisuse tõstmiseks. 5 miljonit eurot rakendatakse Eesti Rahvusringhäälingu infosüsteemide uuendamiseks, et need vastaksid tänapäevastele küberturvalisuse nõutele.

Loe lisaks: 20% suurune palgatõus ootab ees ainult Eesti e-riigi võtmeisikuid

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.