Uudis

Riiki abistada soovivad ettevõtjad saavad end üles anda uues portaalis

Riigi uus portaal eesti.ee/pakunabi.Foto: Kuvatõmmis/Geenius Meedia

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) koos riigi infosüsteemi ametiga (RIA) lõid portaali, kuhu kogutakse kokku nende ettevõtete andmed, kes soovivad kriisiolukorras riigile abi pakkuda. 

Veebilehel eesti.ee/pakunabi saavad end kirja panna ettevõtted, kellel on koroonaviirusest tingitud eriolukorras jäänud üle seadmeid, töövahendeid või muid ressursse ning inimesed, kellel on pakkuda teadmisi või oskuseid, millest kriisi lahendavatele riigiasutustele võiks abi olla.

Portaal loodi kahe ja poole tööpäevaga

Geeniusele antud telefoniintervjuus ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu, et korralduse portaali tegemiseks sai ta eriolukorra juhil peaminister Jüri Rataselt eelmisel laupäeval.

“Koroonaviirusest tingitud eriolukord on selle lahendamisega tegelevad riigiasutused suure surve alla pannud ja nii ettevõtjate kui inimeste ootused riigi toele on suured. Teisalt on ka paljud ettevõtted soovinud hoopiski ise riigile appi tulla,“ ütles Karu.

Ministri sõnul on tema postkast viimastel päevadel täitunud ettepanekutega paljudelt ettevõtjatelt, kes tahavad aidata.

“See on äärmiselt tänuväärne, kuid paraku ei ole nende pakkumiste kogumine ministri postkasti jätkusuutlik. Seetõttu avasime eesti.ee portaalis lihtsa veebilehe, kus ettevõtjad saavad märku anda, milliste vahendite või kompetentsidega nad aidata saavad. Kogume selle info kokku ja jagame ametite vahel laiali,“ lisas minister. 

“Eelkõige tahaksime sinna koondada erinevat oskusteavet või spetsialiste puudutavad abipakkumised peamiselt ettevõtetelt,“ märkis minister. Juhul kui mõni riigiasutus satub olukorda, kus abi vaja läheb, võetakse ettevõttega ühendust. 

Kui kõnealune portaal on mõeldud eeskätt ettevõtetele, siis inimesed, kes tahaksid vabatahtlikuna kriisiga toime tulemisse panustada, saavad pöörduda portaali Vabatahtlike Värav (www.vabatahtlikud.ee), kuhu peagi koondatakse kokku erinevad võimalused vabatahtlikuna kaasa löömiseks.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.