Uudis

Rimi: meie juures saab kontaktivabu makseid hakata tegema ka oluliselt suuremate summadega

Hiljuti andis Pangaliit teada, et oktoobris tõstetakse viipemaksete limiit varasema 10 euro juurest 25 euro juurde. Geenius uuris Rimilt, kas uudise valguses hakkavad ka nende iseteeninduskassades nüüd viipemaksed tööle.

Rimi kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats ütles Geeniusele, et õige pea on jõudmas viipemaksed ka iseteeninduskassadesse. “Lähiajal on Rimi iseteeninduskassades juba võimalik tasuda kontaktivaba kaardiga. Töö selle nimel käib,” sõnas Bats, kuid ei osanud siiski täpsustada, millal täpselt võivad viipemaksed iseteenindusalale jõuda.

Samuti avaldas Bats, et Rimi on töötamas uue lahenduse kallal, mis lubaks viipemaksele sarnaselt tasuda ka märksa suuremate summade eest, kuid sel juhul tuleks siiski ka PIN-kood sisestada. “Lisaks on selle süsteemi kasutuselevõtmise järel kliendil võimalik Rimi iseteeninduskassades kontaktivabalt maksta ka suurema ostu eest kui kontaktivaba ülempiiri limiit. Mõistagi peab klient sel juhul siiski PIN-koodi alusel end kaardi omanikuna tuvastama,” ütles Bats.

Võib eeldada, et reaalsuses näeb süsteem välja selline, et klient asetab sarnaselt viipemakse tegemisele kaardi terminali peale, kuid seejärel tuleb tal sisestada ka PIN-kood. Tegu pole küll nõnda lihtsa lähenemisega, kui tavaline viipemakse, kuid siiski võib see olla märksa mugavam kui kaardi terminali pistmine.

Viipemaksed on praeguseks jõudnud enamikesse suurematesse kauplustesse.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.