Uudis

Rimis ja Coopis valivad juba kuni pooled inimesed poemüüja asemel iseteeninduskassa

Iseteeninduskassad on viimaste aastate jooksul aina enamatesse poodidesse jõudnud ning kaupluste statistikad näitavad, et teatud poodides tehakse peaaegu pooled ostud ilma teenindaja abita, kuid keskmiselt tehakse neis kassades kolmandik kõikidest ostudest.

Rimi kommunikatsioonijuht Katrin Bats ütles Geeniusele, et nende kauplustes tehakse iseteeninduskassades oste keskmiselt 34% ulatuses, kuid mõnes poes on kasutatavus kuni 50 protsendini ehk pooled poodi külastavad inimesed tasuvad ostude eest iseteeninduskassas. Viimase poole aastaga on kasutatavus kasvanud 6%.

“Iseteeninduskassad on Rimides klientidele kasutada olnud juba kaks aastat ning hea meel on tõdeda, et see maksevõimalus on hästi vastu võetud,” ütles Bats.

Nutikassade kasutamine selges tõusutrendis

Ka Coopi poodides olevad Nutikassa nimelised iseteeninduskassad on klientide seas populaarseteks osutunud. Ettevõtte kommunikatsioonijuht Martin Miido ütles, et üldiselt on Nutikassa avamisel selle kasutatavus koheselt 20% kandis ning kõikide Nutikassade keskmine kasutatavus on umbes 25% kõikidest ostudest.

Coopil on ka kauplusi, kus Nutikassat kasutatakse rohkem kui 35% ostude tegemiseks. “Viimased poolteist aastat on näidanud, et Nutikassa kasutamise populaarsus aina kasvab,” ütles Miido.

Tulevik paistab helge

Miido lisas, et klientide huvi Nutikassade kasutamise vastu on väga suur, kohati lausa nii suur, et kauplustes käiakse küsimas, kas ja millal on ühte või teise kauplusesse  on Nutikassa tulemas. Teadlikumad kliendid on veel juurde uurinud, milline süsteem täpsemat, kas Nutikassa pultidega lahendus või Nutikassa kiirkassa ehk iseskaneerimise lahendus.

“Usume, et Nutikassade kasutatavus kasvab kindlasti ka tulevikus, sest need kes on ühe korra Nutikassat katsetanud, kasutavad seda üldjuhul ka edaspidi,” lisas ta.

“Seega on ainult aja küsimus, kui inimesed seda proovivad ja kasutama jäävad. Loomulikult ei kao traditsioonilised kassad niipea veel kuhugi, kuid paari aasta taguse ajaga võrreldes saab uutel lahendustel olema märgatav roll kaubanduses.”

Ka Bats oli kassade tuleviku suhtes optimistlik, öeldes et iseteeninduskassade osakaal kaupluses tulevikus kasvab. “Seda mitte ainult makseprotsessis, vaid ka muude teenuste osas,” sõnas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.