Järgmine nädal on tehnikateadlikele inimestele põnev aeg, kuna just siis toimub Las Vegases maailma suurim tarbeelektroonikamess CES 2016. Messilt leiab ilmselt kõike, milles mõni kiip sees, hambaharjadest ja lambipirnidest isesõitvate autode ja droonideni välja, lisaks on kohal paljud tuntud elektroonikatootjad. Kuid pesumasinate, nutitelefonide, telerite ja külmkappide vahele mahub ka hulgaliselt sellist, mis paneb hetkeks pead vangutama ja imestama. Järgnevalt toomegi teieni viis veidrat tehnikavidinat, mida tänavuselt CESilt loodetavasti leida võib.
Peaga juhitav paberlennuk-droon
Droonid sumisevad ilmselt CES-il pidevalt, aga üks Iisraeli idufirma tegi koos suure tegija Parrotiga hoopis uue lennuvahendi. Esmapilgulon see nagu paberlennuk, mille viskad õhku liuglema,kuid sellel on ka mootorid. Tähtsamanaon oluline lühend FPV ehk first person view ehk drooni ninas on kaamera, mille pilti jälgides saad end tunda nagu lennuk.
Järgmiseks saab endale pähe tõmmata telefoni, milleks on komplektis Google Cardboard telefonihoidja. Silme ette tõmmatud telefoniga saad nii drooni kaamerapilti näha, kui ka seda peaga juhtida. Kõlab veidralt? Nii see on. Kui pildist süda pahaks läheb, saab lennuki ka automaatpiloodile lükata, millega lennuk õhus kaheksaid tegema hakkab.
Sotsiaalne kodurobot Jibo
Kodurobotite nimelisi monstrumeid on Jaapanist palju tulnud – tavaliselt on need puiste liigutustega valged nukud. CESil saab kindlasti aga lähemalt näha Jibot, mis oma roboti nime esmapilgul kuidagi välja ei teeni.
See laualampi meenutav asjandus peaks olema sotsiaalne olevus, mis kaamerate ja mikrofonide abil inimestelt infot saab ning siis selle reageerib. Väidetavalt peaks see laualamp aitama meid igapäevastes tegevustes, vahendama kõne kaudu meeltetuletusi, olemajutupuhuja ja fotograaf, sekretär ja kompanjon.
Lõhnadega "äratuskell"
Unustage tüütu kellahelin hommikul, SensorWake ajab unised hommikul üles hoopis lõhnadega. CESil saavad kõik külastajad seda uudist lähemalt nuusutada, mis ei tekita ei heli ega kuumust, üksnes lõhna.Äratuslõhnadeks on valida näiteks espresso, croissant, šokolaad, piparmünt, lõigatud muru või mererand.
HD-kaameraga lambipirn
Geenius on juba kirjutanud lambipirnist, millest muuhulgas saab ka muusikat kuulata. Sengledviis aga tavalised lambipirnid uuele tasemele, paigaldades neisse täis-HD videot salvestavad lainurk-kaamerad, mis aktiveeruvad kas heli või liikumise peale ja tunnevad näotuvastuse järgi ära pereliikmed. Samuti toimib lamp kui wifi jagaja, et internet ulatuks ka maja sellesse ossa, kus tavaliselt wifit ei leidu. Ehkki nimetatud seadet saab juba poest osta,pälvis ta tänavuse CESi innovaatiliseima toote auhinna, seega võib teda messilt ka tänavu leida.
Puldiga juhitav külmkapp? Miks mitte
Uut Star Warsi juba oled näinud? Kui sul on 9000 dollarit, siis Haieri R2D2 roboti kujugakülmkapp toob kino koos külma Coca Cola ja Star Warsigasinuni, kas või diivaninurka või voodisse. Kaugjuhitavat külmkappi saab puldiga mööda tube ringi sõidutada, kuhu iganes soovid. Varem Jaapanis välja tulnud külmik jõuab sel aastal ka USA turule, kuid millal, saame loodetavasti teada CESil. Tõelistel tähesõdade fännidel tasub siiski oodata, sest lisaks külmkapile on seade ka videoprojektor, näidates pilti just sulle soovitud seinale.
https://youtube.com/watch?v=7WUIiiadIWg%3Ffeature%3Doembed
Loe ka:5 nutikella ja kantavat vidinat CESil ja5 erakordset autot CESil.