Uudis

RMK soovitab matkajatele Windows Phone’i rakendust: siin on selleks 3 parimat telefoni

RMK teenis mullu tulu 175 miljonit eurot ja kasumit 22,5 miljonit eurot, ent ei julge mobiilirakenduses kasutada tasulist Google Mapsi ja soovitab tabijatele aastaid vana mobiiliplatvormi. Fotol RMK raielank Antsla vallas. Foto: Arvo Meeks/Scanpix. Montaaž: Geenius

Tänane Eesti Ekspress kirjutab Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nutitelefoniäpist, kust enamike seadmete puhul ka palaval südasuvel võib mugavalt jõulukuuskesid otsida.

RMK sõnul vastab äpp reklaamile vaid Windows operatsioonisüsteemi jooksutavatel seadmetel, sest nende telefonidega on võimalik vaadelda lõkkekohtade ja puhkealade paiknemist. Androidi ja iPhone’i puhul see võimalik ei ole.

Navigeerimine nendesse paikadesse on aga raskendatud, sest RMK ei kasuta igaks juhuks Google Mapsi.

“Google Mapsi ei kasuta sellepärast, et see ei ole meie oma. Ei ole kindel, mis Google Mapsiga tulevikus saab, mis on Google’i plaanid, kas Google Maps jääb tasuta või tehakse tasuliseks,” ütles RMK kommunikatsioonijuht Kristi Parro Eesti Ekspressile.

Mapsi tasu pärast muretseva RMK müügitulu oli eelmisel aastal 174,8 miljonit eurot ning puhaskasum oli 22,5 miljonit eurot.

Soovitatud telefonid pärinevad 2016. aastast ja varasemast

Kõige uuem Windowsi operatsioonisüsteemiga telefon tuli välja 2016. aasta lõpus ja praegu neid Eestis enam ei müüda. Aga kui neid müüdaks, siis me soovitaks osta just neid telefone, et sa ikka saaksid seda RMK äppi kasutada nii, nagu see kasutamiseks mõeldud on.

HP Elite x3

6-tollise ekraaniga telefoni sisemusest paistab üsnagi võimas Qualcomm Snapdragon 820 neljatuumaline protsessor. Telefonil on neli gigabaiti muutmälu ning 64 GB sisemälu.

HP Elite x3, iga matkaja lemmiktelefon.

Õnneks on seadme aku suur (4150 mAh), seega metsas peaks sellega navigeerida saama pikalt. Telefonil on kaks kaamerat, tagumine 16-megapiksline, eesmine poole väiksem.

Nokia Lumia 950 XL

5,7-tollise ekraani, 20 megapikslise kaamera ja mõistlikult mahutava akuga (3340 mAh) Lumia 950 XL on Windows 10 Mobile’i jooksutav nutitelefon, millel on ülimalt terav ekraan ja hulgaliselt funktsioone.

Lisaks RMK äpile on võimalik telefonis jooksutada ka Microsoft Office kontoritarkvara, nii et metsas oleks mugav kiirelt matkaeelarve tabelitel silma peal hoida.

Alcatel Idol 4S

Alcateli üliõhuke, vaid 6,9 millimeetri paksune ja 152 grammi kaaluv Idol 4S pakub oma 5,5-tollise 1080p ekraaniga võimalust täpselt näha, kus lõket teha tohib.

3000 mAh aku peaks vastu pidama terve päeva, piiramata sealjuures sinu kasutusvõimalusi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.