Uudis

RMK uus äpp teeb metsa eksimise vaata et võimatuks

Tänasest on äpipoodides tasuta saadaval RMK uus äpp, mis lisaks matkaradade ja metsaonnide infole pakub nüüd esimest korda võimalust ka end matkarajale positsioneerida ning peaks seeläbi matkarajalt lootusetult kõrvale eksimise sisuliselt võimatuks tegema.

RMK äpp oli olemas ka varem, kuid praegune on täiesti nullist üles ehitatud, varasemast palju kenama välimusega ning ülimalt kiire.

Kui eelmine äpp oli sisuliselt vaid RMK kodulehe pakendamine äpi kujule, siis praegune kannab äpi nime ise auga välja.

Uue võimalusena on lisandunud enda matkarajale positsioneerimine ehk isegi, kui looduses on matkaraja tähistus kadunud või halvasti tehtud, leiab äpi abiga kiiresti tee õigele rajale tagasi.

“Kui raja tähistus looduses silmist kaob, siis rakenduse abil on võimalik ennast rajajoonele positsioneerida ja turvaliselt matka sihtpunkti jõuda,” rääkis Kuku raadiole antud intervjuus Kaidi Jõesalu RMK-st.

Selleks puhuks, kui metsas levi pole, on äpis olemas nüüd ka offline-kaardi tugi, nii et kui telefon taskus on, siis igal juhul jõuad rajale tagasi.

Teine huvitav uuendus RMK äpis on aluskaardid. Uues äpis on võimalik valida aluskaardiks lisaks tavalisele kaardile ka maa-ameti ortofoto või reljeefikaart, kust end ümbritseva maastiku kõrgusi vaadata.

Saadaval on ka detailne põhikaart.

RMK äpp on tasuta ning see on saadaval nii Androidile kui iOSile.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses