Uudis

Robotex jagas EV100 puhul koolidele ja huviringidele 100 tasuta robotit

Robotexi meeskond jagas EV100 raames välja 100 robotit koolidele, millega saavad põhikooli lõpuklassid ning gümnaasiumiõpilased robootika maailma tunda õppida. Robotite saamiseks sai hakata taotlusi esitama reedel, kuid juba esmaspäeva ennelõunaks olid kõik robotid uue kodu leidnud.

Robotexi rahvusvaheliste suhete juht ja juhatuse liige Sander Gansen selgitas Geeniusele, et jagatavad mBot robotid on mõnevõrra keerukamad kui mitmel pool kasutatavad Lego seadmed, seega on need igati sobilikuid just mõnevõrra vanematele lastele. “Kui algklassides ja põhikooli alguses on kõik väga robotifännid, ja ülikoolis ka, siis põhikooli lõpp ja gümnaasium on see, kus huvi justkui raugeb,” sõnas Gansen.

Kuna kõik robotid leidsid tee koolidesse vägagi kiirelt, on näha, et huvi nende vastu on ka vanemates klassides olemas. Ganseni sõnul said koolid küsida kuni nelja robotit ning 11 kooli või MTÜd soovis ka saada maksimaalset nelja seadet. Gansen lisas, et need on harilikult koolid, kus suur robootikahuvi on juba ka olemas.

Ta lisas, et enamik koole soovis saada kahte robotit, seda eesmärgiga, et õpilased saaksid teineteise vastu võistelda.

Soove tuli kõikjalt

Ganseni sõnul tuli taotlusi robotite saamiseks kõikjal Eestist, nii Ida-Virumaalt, Pärnust kui ka pealinna koolidest. Ühtekokku esitati robotite saamiseks taotlusi 42 kooli või organisatsiooni poolt.

Siiski, suur huvi robotite vastu ei tähenda seda, et algset saja roboti limiiti tõstetakse ning hetkel rohkem seadmeid pole plaanis välja jagada. “Hetkel kohe mitte,” ütles Gansen, kui uurisime, kas nüüd on plaanis välja jagada veelgi rohkem roboteid ning lisas, et hetkel selle jaoks rohkem rahalisi vahendeid eraldatud pole, kuid märkis, et tulevikus võidakse seadmeid ka auhinnamängude raames välja jagada.

Vinged robotid ja Guinessi rekord

Gansen lisas, et koolid, mis robotid saavad, peavad järgneva kahe aasta jooksul nendega ka Robotexi üritusel osalema, kus sel aastal üritatakse püstitada Guinessi rekord. Selleks plaanitakse ühele üritusele kokku tuua võimalikult palju roboteid ning selleks peaks neid Robotexile jõudma 1047 tükki.

Vaata ka videost, millised robotid koolidesse jõudsid.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.