Uudis

Rootsi meelitas Amazoni andmekeskused riiki väga suure saladuskatte all

Amazon teatas hiljuti, et ehitab Rootsi kolm uut andmekeskust. Sellega lõppes protsess, mis oli Rootsi ametnike jaoks äärmiselt pikk, keeruline ja täis salastatust.

Ülesanne Amazoni veenda anti Rootsis tegutsevale organisatsioonile, mis on sarnane Eestis tegutsevale Ettevõtluse Arendamise sihtasutusele. Töö veenmiseks hakkas juba mitmeid aastaid tagasi.

Organisatsioonis andmekeskustega seonduva eest vastutav Tomas Sokolnicki ütles väljaandele The Local, et läbirääkimised olid äärmiselt konfidentsiaalsed ning enamus inimesi ei teadnud, kellega läbi räägitakse. Samuti ei teadnud omavalitsust juhid, kuhu andmekeskused tulevad, milline ettevõte need sinna rajab.

“Salastatus on sellistele ettevõtetele väga oluline. Fakt, et sa mingid asukohta kaalud, ei tohi avalikuks saada. See võib kogu protsessi kahjustada – õigupoolest on see tihti isegi üks selgelt paika pandud kriteerium, et riik diskvalifitseeritakse [andmekeskuse asukohana], kui midagi avalikkusele lekib,” rääkis Sokolnicki.

Rootsi äri- ja innovatsiooniministri Mikael Dambergi sõnul said Amazoni otsuse juures määravaks Rootsi maine tehnoloogiariigina ning energiaga seotud küsimused. Dambergi sõnul on elekter Rootsis odav, seega on riik äärmisel konkurentsivõimeline.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.