Saage tuttavaks uue arendajate podcasti esimese saatejuhiga

Neljapäeval, 7. novembril alustab Eestis uus podcast nimega Algorütm. Kolm oma valdkonnas tuntud ja hinnatud tegijat tulevad igal nädalal kokku, kutsuvad külalisi ja räägivad jutte arendajalt arendajale.

Üks saatejuhtidest on Priit Liivak, kes ütleb intervjuus, et kuna sellist podcasti Eestis varem polnud ja tema tundis sellest puudust, siis ei jäänudki muud üle, kui ise teha.

Kes sa oled?

Priit Liivak, Nortali Head of Engineering ehk arenduse valdkonnajuht.

Mis saade on Algorütm?

Algorütm on arendajatele suunatud podcast, kus käsitleme tarkvara arendusega seotud tehnilisi teemasid. Kolm tehnikut saavad kokku ja proovivad eetris midagi uut õppida.

Miks sa hakkasid seda saadet tegema?

Ma tahan, et Eesti arendajate kogukond oleks veelgi tugevam ja uue info ammutamiseks leiaks Eestist veel enam kanaleid. Olen ise sage podcastide kuulaja ja tundsin puudust Eesti arendusmaastiku arvestavast podcastist.

Mis on olnud su kõige raskem või huvitavam töö?

Kõige põnevam on olnud Sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi arendamine, selle jaoks tiimi kasvatamine ja protsesside sisse seadmine.

Me alustasime väga keerulise domeeni peal, saime päranduseks üsna hapra monoliidi ja kasvasime startupi kombel nii inimeste kui tehnoloogiate vaates. Minu jaoks on seal siiani väga palju häid ja olulise mõjuga väljakutseid.

Kunas sa esimese rea koodi kirjutasid?

Esimese rea koodi kirjutasin umbes kümneaastasena programmeerimisringis. Sisu poolest oli see rohkem siiski seltskond noori, kes käisid arvutitega klassikalist ussimängu või mingit Jezzballi klooni mängimas.

Vist teisel või kolmandal korral ma ei saanud aru, miks me ainult mängime ja kui ma siis küsisin, kas me programmeerima ka hakkame, avati mulle QBasic.

Hiljem, kui kooli arvutitunnis programmeerimist õpetama asuti, oli juba oluliselt lihtsam. Sealt edasi kuni ülikoolini tegelikult teemaga ei tegelenud ja päris huvitavaks läks minu jaoks alles siis, kui tööle asusin.

Aga kunas sa viimati rea koodi kirjutasid?

Viimati kirjutasin ma koodi eile – oli tarvis Spring Cloud Config serveri jaoks alternatiivset Spring Security filtrit seadistada, et teatud otspunktid kasutaksid basic authi ja teised JWT tokenit. Olen iga aasta ikka sukeldunud mõnda projekti sügavamale sisse ja ka ise koodi kirjutanud, et värske püsida.

Kui sa ei töötaks IT-s, siis mida muud sa praegu teeksid?

Mulle meeldib oma kätega asju valmistada ja mööblit võiksin ma küll IT asemel nikerdada.

Ütle üks nipp või nõuanne, mida peab arendajatega koos töötades arvestama?

Arendajad on üldjuhul kriitilised absoluutsete ja ülivõrdes väidete suhtes. Kui mina näiteks loen kuskilt lauseid nagu “meil on maailma parim kohv” või “kõige turvalisem raamistik”, siis esimese asjana otsin, mis tõestust nende väidete juurde lisatud on ja kergekäeliselt selliseid suuri sõnu ei usu.

Mac või PC?

Kolisin mõne aasta eest prooviks Maci peale ja hakkas meeldima. Mõned väikesed asjad on teistmoodi ja paremad ning need muudavad kasutajakogemuses palju.

Räägi üks hea tehnoloogianali.

Algoritm – sõna, mida programmeerijad kasutavad, kui nad ei taha selgitada, mida nad tegid.

Mitut programmeerijat on vaja lambipirni vahetamiseks? Mitte ühtegi, see on riistvaraprobleem.

Algorütmi esimene episood ilmub järgmisel neljapäeval, 7. novembril kell 10 hommikul. Sel ajal leiad Algorütmi oma podcastiäpist, Spotifyst või siitsamast Geeniuse lehelt.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.