Uudis

Saaremaa muusikafestivalil kasutati krüptorahal põhinevat maksevahendit

I Land Sound muustikafestivalil Saaremaal. Foto: Dash

Paar nädalat tagasi Saaremaal toimunud muusikafestival I Land Sound oli maailmas üks esimesi festivale, kus külastajad said jookide ja söökide eest tasuda krüptorahal põhineva maksevahendiga.

Festivali külastajatele jagati välja ligi tuhat käepaela, mis olid varustatud NFC-kiibiga, millele sai virtuaalset raha peale kanda. Rahana oli kasutusel Dash krüptovaluuta, mille loojate sõnul olid käepaela lahendusest huvitatud I Land Soundi korraldajad.

Kogukond kiitis idee heaks

Kuigi Dash on järjekordne krüptovaluuta, mis soovib massideni jõuda, siis huvitaval kombel on neil paljudest konkurentidest sellele märksa tagasihoidlik lähenemine.

Dashi turundusjuhi Fernando Gutierrezi sõnul on neil oma kommuun, mille liikmed täidavad Dashi edu nimel erinevaid ülesandeid.

“Vastavalt täidetud ülesannetele saavad kommuuni liikmed hääleõiguse, millega saab ettepanekuid võtta vastu või tagasi lükata. Selline süsteem tagab, et Dash oleks võimalikult detsentraliseeritud. I Land Soundi korraldajad olid varem täitnud kommuunis erinevaid ülesandeid ning nad pakkusid välja, et festivalist võiks saada krüptoüritus. Kommuun kiitis selle heaks ja nad said meilt rahastust, et idee ellu viia,” ütles Gutierrez.

Terve nädalavahetuse kestnud festivali ajal sooritati Dashiga 19 000 euro väärtuses tehinguid. Turundusjuhi sõnul ei ole neil lähitulevikus kavas Dashi mõnel muul festivalil pakkuda.

Analoogne kaardi- ja sularahavaba lahendus võetakse sel aastal kasutusele ka tantsumuusika festivalil Weekend, kuid seal ei ole tegu krüptorahaga.

Dash on rahvusvaheline ettevõte, mis arendab krüptorahal põhinevaid makselahendusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.