Uudis

Saaremaal oli ulatuslik sidekatkestus, häiritud oli hädaabinumbrile helistamine

Täna hommikul kella 9.15 paiku tabas Saaremaad ulatuslik elektrikatkestus, mis mõjutas ka sideoperaatorite tööd. Elektrikatkestuse ajal olid häiritud nii Tele2, Elisa kui Telia sideteenused. Telefonikõnede toimimise tagamiseks lülitas Tele2 sidemastides välja 4G ühenduse.

Geeniuse toimetusele teadaolevalt esines probleeme ka hädaabinumbrile 112 helistamisega. Häirekeskuse meediajuhi Heiko Leesmenti kinnitusel uurivad nad elutähtsateenuse osutamist, kuid esialgsetel andmetel saab öelda, et elektrikatkestuse ajal tuli Saaremaalt ning Kuressaarest kõnesid 112 numbrile.

Elektrilevi taastas elektri kella 13.30 paiku ning seejärel taastusid ka sideoperaatorite teenused. Helistamisega, SMSide ning interneti kasutamine oli mitme tunni vältel häiritud kõigi kolme operaatori juures.

Tele2 kommunikatsioonijuhi Kertu-Kätlin Käis sõnul töötavad elektrikatkestuste puhul sidemastid akude ning generaatorite pealt. Hoolimata elektrienergia tagamisest mastidele oli Kuressaare kesklinnas side mitmeid tunde maas või tugevalt häiritud. Telia pressiesindaja Raigo Neudorfi sõnul saab eeldada, et kui häiritud oli teiste operaatorite töö, siis oli probleeme ka Telia võrgus.

Käisi kinnitusel on sideoperaatoritel ühised mastid. Tele2 tegeleb hetkel teenuse taastamisega.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.