Uudis

Saksa valimistel kandideeriv poliitik lubab e-valitsust nagu Eestis

Kuvatõmmis Volti videost, kus seletatakse lahti, mida kujutab Eesti e-valitsemine.Foto: Kuvatõmmis

Saksamaa Liidupäeva valimistel kandideeriv Valerie Sternberg-Irvani kasutab valimiskampaanias sõnumit, kus lubab viia e-valitsemise sellisele tasemele nagu Eestis. 

Sellekohaseid sõnumeid võib leida Berliini tänavatel olevatel reklaamplakatitelt. Kuid tegu ei ole pelga reklaamiga, vaid Sternberg-Irvani ühe peamise valimislubadusega, mida on kokku vaid kolm. 

Poliitiku lubadus, milles ta on eestlastest eeskuju võtnud, koosneb kokku viiest eesmärgist: pakkuda digitaalteenuseid ilma tõketeta, avada riigi kogutud andmed innovatsioonikontseptsioonide jaoks, luua Euroopa tehisintellekti keskus, ligipääs internetile teha põhisõiguseks ja digitaalsele majandusele vastavad kaasaegsed maksumudelid.

Eesti kõrval võtab poliitik veel šnitti ka Amsterdamist ja Helsingist, kuid nende puhul on teemadeks vastavalt ringmajandus ja haridus. 

Sternberg-Irvani esindab 2017. aastal loodud üleeuroopalist liikumist Volt, millel on olemas ka Eesti haru. Liikumine on öelnud, et nende eesmärk on ehitada ühtset ja föderaalset Euroopat, kus kõigil on kõrgeimad inimõigused ja kõrgemad keskkonna, sotsiaalsed ning tehnoloogilised standardid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.