Uudis

Saksamaa ei keela sarnaselt Norraga Huawei 5G-tehnoloogiat

Septembri lõpus teatas Norra digiminister Nikolai Astrup, et riik ei plaani oma sidevõrkudes Huawei seadmeid mingilgi viisil tõrjuda ega nende kasutamist takistada. Eile langetasid ka Saksamaa valitsuse liikmed pärast pikka arutelu otsuse mitte keelata Huawei tooteid kogu Saksamaa 5G-võrgus.

Tehtud sammuga vastandub Norra teravalt Ühendriikide survele Euroopa riikide suunas, et need Hiina tehnoloogiate kasutamisest hoiduksid. “Meil on turvalisuse teemal ettevõtetega hea dialoog ning iga ettevõte saab ise valida seadmete tarnija. Me ei välista Norras ühtki tarnijat,” sõnas Norra digiminister Nikolai Astrup.

Huawei kinnitab, et küberturvalisus ei tohiks olla poliitiline võitlus ning kutsub Eesti ettevõtteid võrguseadmeid testima Brüsseli küberturvalisuse keskuses.

Huawei Balti regiooni juht Ricky Chen lausus, et Eesti riik võiks võtta eeskuju Norra riigist, kus antakse võrdne võimalus kõigile tarnijatele ning võrguoperaatorid on ise vabad valima, kellelt seadmeid soetatakse.

“Oleme ka Eestis valmis pakkuma võrgutehnikat, mis vastab kõigile turvalisusnõuetele. Võimaldame kõigile oma võrguseadmeid ja lähtekoode testida ning turvameetmete tõhususes veenduda meie Brüsseli küberturvalisuse keskuses. Ka Eesti ametnikud ja võrguoperaatorid on väga oodatud neid teste läbi viima,” selgitas Chen. Ta lisas, et oluline on mõista, et küberturvalisust saavad tagada ainult tehnilised vahendid ja kaitsemeetmed, mitte poliitiline võitlus.

Brüsseli küberturvalisuse keskus on loodud võrguteenuse pakkujatele ja riiklikele kontrolliasutustele Huawei tehnoloogiate küberturvalisuse testimiseks ja toimimispõhimõtete kontrollimiseks, seda nii riistvara kui lähtekoodide lõikes.

Seni on tegu ainsa telekommunikatsiooni seadmeid tootva ettevõtte testimiskeskusega maailmas, kus on võimalik kontrollida Huawei seadmete toimimist ja sideprotokollide lähtekoode, ükski teine tootja sellist võimalust teadaolevalt ei paku.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.