Uudis

Sakslased: meil pole Huawei turvariski kohta mingeid tõendeid

Huawei peakorter.Foto: Nicolas Asfouri/Scanpix

Saksamaa riikliku infoturbe ameti BSI juht Arne Schoenbohmi sõnul pole mingeid tõendeid, et Huawei tooteid kasutataks küberluureks. Huawei toodete kasutamise keelamiseks on vaja tõendeid ja Schoenbohm kinnitas, et nende ametil selliseid tõendeid pole.

BSI bossi sõnul on nende eksperdid hinnanud Huawei tooteid üle maailma ja pole leidnud kahtlaseid komponente või tagauksi, kirjutas SecurityAffairs.

USA eeskujul ja ärgitamisel on mitmed riigid maailmas keelanud Huawei toodete kasutamise kriitilistes võrkudes või uutes üleriigilistes kommertssidevõrkudes. See puudutab kõige rohkem just praegu väljaehitamisel olevaid 5G-võrke, mille tehnoloogia tarnimises on Huaweil väga tugev konkurentsiolukord võrreldes Ericssoni ja Nokiaga.

Lisaks USA-le on Huawei toodete kasutamise 5G võrkude ehitamisel keelanud Austraalia, Uus-Meremaa, Jaapan. Eestis ei kasutata riigivõrkudes Huawei seadmeid samuti turvakaalutlustel, otsus on tehtud teiste riikide hinnangutele. Tšehhi vastuluureamet hoiatas aastaraportis Hiina telekomifirmade Huawei ja ZTE seadmete kasutamise eest, sest nende riist- ja tarkvara on julgeolekuoht.

Saksamaal on Huawei tooted väga laialdaselt kasutusel, riigi suurimad telekomioperaatorid kasutavad Huawei tehnoloogiat.

Märksõnad:
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.