Uudis

Saku Suurhallis on sel nädalavahetusel planeedi suurim robootikafestival Robotex

Hetk Robotex 2018 võistluseslt.Foto: Jörgen Norkroos

Sel nädalavahetusel 29. novembrist kuni 1. detsembrini vallutab Saku Suurhalli planeedi suurim robootikafestival Robotex International, mis on seekord suurem kui kunagi varem.

Robotex kui Eesti ja maailma üks suurimaid robootikafestivale on viimaste aastate jooksul mastaapselt laienenud, toonud palju uusi osalisi, nii lapsi kui täiskasvanuid robootika juurde ning loonud väga tugeva rahvusvahelise robootikahuviliste võrgustiku. Seeläbi on Robotex 2019. aastal suurem kui kunagi varem.

Tuhanded võistlejad, õpilased, üliõpilased, perekonnad ja muidu robootikahuvilised tulevad taas kokku, et ehitada roboteid, võistelda ning tutvuda tehnoloogia uusimate arengutega. Sel aastal on meil lisaks võistlustele end võimalik kohapeal proovile panna kõiksugu põnevates tehnoloogia- ja robootika töötubades.

Võistluste osas kutsume kõiki kaasa elama Swedbanki ettevõtlusvõistlusele, Ülemiste City Krati võistlusele, Starshipi Loomade päästmisele, Tüdrukute Tuletõrjumisele, Robotiklubi Veerallile, TalTechi Folkrace’ile, Milremi droonide takistussõidule, Lego Sumo põnevatele ja kaasahaaravatele lahingutele ning loomulikult ka Insplay Roboliiga start-up väljakutsele lastele ja peredele.

Töötubades saavad väiksemad robootikahuvilised lahendada põnevaid üleseandeid põrandarobot Clementoniga, lahendada liiklusteemalisi ülesandeid ja programmeerida EV3 robotit, mängida progemänge, tutvuda haridusrobotite BeeBoti, BlueBoti ja Ozobotiga.

Suurematele pakub Digipurk lahendamis- ja nuputamisrõõmu Arduino Uno riistvara programmeerimise, termomeetri ja radari ehitamise töötubades.

TalTech kutsub oma töötubades valmistama ringrajarobotit, programmeerima muusikat Sonic Pi-ga ning looma ainulaadset valgusjärgijat, kus kursuse käigus valmistavad õpilastiimid kahe tunni jooksul käepärastest vahenditest roboti, mille ülesandeks on leida ruumist valgeim punkt ning sõita selle juurde. Valmiv robot toimib nagu tagurpidi prussakas, kes tule eest kapi taha varju peitu jookseb, ning tihti näevad ka lõpptulemused putukalaadsed välja.

Tartu Ülikool kutsub põnevasse mängudetuppa. Tutvustamisele tulevad mängud nagu Planet Invasion, Warhammer Auto Chess, Bomb Golf ja ShieldFormer, mis on loodud PC platvormile ning mobiilseadmetele. Töötubade registreerimise ja ajakava leiab siit.

Seekordne EXPO kutsub uudistama kõikvõimalikke uusimaid tehnoloogiasaavutusi lumebotist käesurumisrobotini. TalTechi messialal saab uudistada Iseauto mudelit, Wingkopterit, tudengivormelit, teha tutvust mänguga “Laeva saatus” ning avastada, mis imeasi on käesurumisrobot.

Tartu Ülikooli messialal ootavad huvilisi tudengid ja õppejõud arvutiteaduste instituudist, tehnoloogiainstituudist ja liikuvast liikumislaborist “Teadusbuss”. Tule tutvu rääkiva kõnerobotiga, masinnägemise, virtuaalreaalsuse võimalustega ja maagilise peegliga. Lisaks saad end proovile panna mängus, mis testib sinu teadmisi pärilikkusainest (DNA-st).

Militaarturul mehitamata sõidukite valmistamisega tuntust kogunud Eesti ettevõte Milrem Robotics tutvustab oma uhket roomiksõidukit. Mamibot tutvustab põnevaid lahendusi, mis abistavad kodumajapidamises. Oomipood tutvustab oma uuemat valikut STEAM õppevahenditest ja mänguasjadest. Võimalik ka kohapeal endale üks kodune haridusrobot soetada.

MTÜ Robootika tutvustab harivaid LEGO vidinaid. Nende juures saab proovida MatataLab jalgpalli ja tutvuda uue Eestikeelse robotteoga Qobo ning loomulikult ehitada LEGO klotsidest sõidukeid, millega hüppeid teha.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.