Salapärane Eesti idufirma ei ütle, mida nad täpselt teevad, aga said 1,2 miljonit eurot

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Supervaisori juht Silver Keskküla (paremal) ning firma üks esimesi investoreid Sten Tamkivi (vasakul). Oma eelmise firma Teleport müüsid nad Move Guidesile, kelle juht on Brynne Kennedy (keskel).Foto: Teleport

Eduka ajalooga Eesti IT-ettevõtja Silver Keskküla teatas eile, et tema uus idufirma Supervaisor kaasas investoritelt 1,2 miljonit eurot. Investorite seas on Eesti IT-maailma raskekahurvägi eesotsas Taavet Hinrikuse, Jaan Tallinna, Sten Tamkivi ja Taavi Kotkaga.

Supervaisor on väga salapärane värske Eesti idufirma ja uudis investeeringu kohta tehti teatavaks blogipostituses, milles Keskküla tõi välja, et firma soovib masinnägemise ja tehisintellekti abil vähendada liiklusavariisid ja liiklussurmasid.

See on ka kogu info, mis avalikkusele on selle idufirma kohta teada ja keegi ei ole nõus selle kohta lähemalt rääkima.

Ka Silver Keskküla ei soovinud teemat lähemalt Geeniusele veel kommenteerida, jättes lahtiseks ka küsimuse, kas idufirma arendab isejuhtivate autode tarbeks vajalikku tehnoloogiat.

“Praegusel ajal ma rohkem ei jaga, kui mis ma blogipostituses kirjutasin. Täpsemalt praegu ei räägi. Eks me tahame natuke põnevust õhus hoida. Mitterääkimise mõte on selles, et ei oleks selge, mis me teeme,” ütles ta.

Teada saime vaid seda, et idufirma asub Eestis, tegevust on alustatud hiljuti ning tiimis on alla kümne inimese.

Taavi Kotka ei saanud ideest kohe aru

Esimeste investorite seas olev Taavi Kotka tunnistas Geeniusele, et ta ei teinud investeerimisotsust lihtsalt, kuna ta ei saanud esimese hooga aru, mida täpsemalt Keskküla uus ettevõte tegema hakkab.

“Minu puhul ei tulnud otsus üldsegi lihtsalt. Ma esimese hooga ei võtnudki kohe vedu. Mul läks natuke aega ja ta pidi mulle natuke rohkem seletama,” ütles Kotka.

Kotka sõnul on tal tänaseks pilt selge, kuid sarnaselt Keskkülale jättis ta saladuseks, millega ettevõte täpselt tegeleb.

Küll ta andis mõista, et Supervaisor lahendus aitab kaasa liiklusavariide ja liiklussurmade vähendamise küsimusele suures pildis ehk ei ole suunatud vaid neile, kes omavad kaasaegseid nutikaid autosid.

Kotka sõnul on tema investeering tehtud puhtalt meeskonna varasemate saavutuste pealt ehk tal on Keskkülasse ning ülejäänud tiimi usku. Lisaks tõi ta välja, et tõenäosus, et idee praegusel kujul realiseerub on vähetõenäoline, kuid see on Kotka sõnul nii enamikes idufirmades.

“See, kuidas Silver seda probleemi lahendab, on praegu kiirem, kui millist teed on autotootjad läinud. Eks see idee neil täpsustub ja muutub selgemaks,” ütles ta.

Tuntud investorid

Lisaks Kotkale on esimeste investoritena toodud välja Taavet Hinrikus, Jaan Tallinn, Andy Chung, Philipp Moehring, Shin Iwata, Sten Tamkivi ja United Angels.

Silver Keskküla on insenerina töötanud Skype’is ja Microsoftis. 2014. aastal lõi ta koos Sten Tamkiviga idufirma Teleport, mille ostis 2017. aastal ära Briti tehnoloogiaettevõte MOVE Guides.

Pärast äri omandamist nimetati ettevõte ümber Topiaks ning seal töötas Keskküla kuni eelmise aasta augustini.

Supervaisor loodi mullu oktoobris ning ettevõtte esimeseks töötajaks on samuti Topias töötanud Hendrik Kaju.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.