Sami Seppänen: Tõnis Paltsi kiri on täis valesid ja väänatud tõde

Elisa Eesti juht Sami Seppänen.

Tõnis Palts saatis täna Eesti IT-ministrile Kaimar Karule avaliku kirja, milles ta kritiseerib Eesti 5G-sagadusalade jagamist ning Elisa Eesti juhi Sami Seppäneni väiteid ning kutsub ametnikke tunnistama 5G-sagedusaladade oksjonil tehtud vigu. 

Elisa Eesti juhi Sami Seppäneni sõnul on tegemist faktide väänamisega. “Paltsi kirjas on ma ütlen turvaliselt pool nendest väidetest täiesti valed või väänatud tõde,” selgitab ta. “See on väga kurb.”

Miks Tõnis Palts, kes pole juriidiliselt täna ühegi turuosalisega seotud, selliseid kirju kirjutab? “Ma ei tea,” ütleb Seppänen. “Aga üks asi on tõenäoliselt see, mida Levikom tahtis. Levikom tahtis, et 5G-sagedusriba jagataks neljaks, nii et igaüks saaks ainult ühe osa nendest neljast. Eestis selliseid (ettevõtteid – toim) on ainult neli ja on väga ebatõenäoline, et välismaalt keegi tuleks, siis see tähendaks seda, et meie saaks kõik ühe,” selgitab ta.

“Kuna mõned sagedusribad on apetiitsemad kui teised, siis tekiks kahe või kolme esimese sagedusala puhul reaalne oksjon. Ja siis jääks neljas, mille Levikom saaks alghinnaga. See alghind oleks umbes 1,67 miljonit kui ma õigesti mäletan ja neil ei oleks sellega mitte midagi teha,” sõnas ta.

“Kuna kõik sagedusribad on EL-i seadustest lähtuvalt edasimüüdavad ja vahetatavad, siis oleks ainult aja küsimus, millal ta korraldaks kolme mobiilioperaatori vahel oma oksjoni,” ütleb Seppänen.

“Mida nad nutavad on see, et kui nüüd see jagati kolmeks, siis nad peavad tulema sinna oksjonile konkureerima suuremate operaatoritega. Ma ei saa aru, mis seal ebaausat oleks? Miks peaks reegleid tegema ühe turuosalise huvidest sõltuvalt ja sellega pärssima kõigi kolme suure operaatori klientide võimalusi?”

Kas Tõnis Paltsi esitatud väited saavad ümber lükatud? “Me peame MKMile saatma kirja, kuna Paltsi kirjas viitatakse meie suunas ja samas kirjas on asju, mis ei vasta tõele,” ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.