Uudis

Samsung Galaxy S9 on esimene telefon, millega saad Eestis teha üle WiFi kõnesid

Samsung Galaxy S9 ja S9+ on esimesed nutitelefonid, millega saab Eestis teha VoWiFi kõnesid ehk helistada WiFi võrgu toel. Mis see on ja kuidas täpselt toimib, seda saad lugeda siit.

Aprillis said Samsung Galaxy S9-seeria mudelid tarkvarauuenduse, mis võimaldab kasutusele võtta Telia VoWiFi teenuse.

Telia Eesti tehnoloogiadirektori Kalle Arula sõnul tähistab see ühtlasi uut arenguetappi Eesti mobiilse kõneside turul, kuna inimesed saavad hakata VoWiFi kõnesid reaalselt kasutama.

“Telia võrgus on täna tuhandeid Samsung Galaxy S9-seeria mudelite kasutajaid, kellel on nüüd võimalus uut teenust kasutama hakata. Esimesed neist on VoWiFi oma seadmetes aktiveerinud ning juba kasutavad uut kõneteenust,” märkis Arula.

Telia tehnoloogiajuhi kinnitusel jõuab VoWiFi lahendus Telia klientideni järk-järgult, vastavalt telefonitootjate tarkavarauuendustele. Lähiajal peaks jõudma tarkvarauuendus ka Huawei Mate 20 Pro ja Samsung Galaxy S10-seeria mudelitele ning aegamööda täieneb VoWiFi toega mudelite valik veelgi.

VoWifi võimaldab teha nutitelefoniga kõnesid traadita interneti ehk WiFi võrgus, laiendades niimoodi mobiilikõnede “leviala” ning pakkudes teatud juhtudel siseruumides ka paremat kõnekvaliteeti.

Ainsa mobiilioperaatorina pakub Telia Eestis juba 2016. aastast VoLTE teenust ehk mobiilset kõnesidet 4G võrgus. VoWiFi on nimetatud teenuse oluliseks täienduseks. VoWiFi on oma tööpõhimõttelt 4G mobiilikõne pikendus – kui hoones pole näiteks mobiililevi VoLTE kõne tegemiseks piisavalt tugev, valib telefon helistamiseks saadaoleva WiFi võrgu. WiFi levialast väljudes liigub aga kõne sujuvalt üle 4G mobiilivõrku.

Kalle Arula lisas, et kuigi Eesti on täna enam kui 99 protsendi ulatuses mobiilileviga kaetud, leidub siiski asukohti, kus levi on nõrgem ning väiksema tundlikkusega telefon ei pruugi seda kinni püüda. Küll suudab seda enamasti teha korraliku antenniga varustatud 4G ruuter, mis inimese koju WiFi-leviala loob.

“Ka sellisel juhul on VoWiFi lahendusest palju abi, kuna see võimaldab teha mobiilikõnesid koduses WiFi võrgus, mis tavaliselt ulatub ka hoonest välja ja täiendab sellega leviala nii hoone sees kui väljas.”

Telia võrgus moodustab VoLTE ehk 4G kõneside täna juba enam kui kolmandiku kogu mobiilse kõneside mahust ning VoLTE kõnesid kasutab juba 200 000 klienti.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.