Uudis

Samsung Galaxy seeria uued tippmudelid on kohal: S20, S20+ ja S20 Ultra

Aasta algus on see aeg, kus telefonitootjad ärkavad talveunest ning hakkavad riburadapidi turule tooma oma tippmudeleid. Samsung tõi sellel aastal välja kolm erinevat mudelit. Ja lisaks veel Galaxy Z Flip volditava telefoni.

Esimene muudatus, mida enamik kasutajaid märkab, puudutab muidugi mudelite nime. S10 seerialt on hüpe tehtud 20 peale ning lisaks sellele on traditsioonilisele kahe uue mudeli asemel nüüd valikus lausa kolm erinevat versiooni.

Miks nii palju mudeleid?

Tegelikkuses ei ole kahel väiksemal mudelil omavahel väga suuri erinevusi, kui välja arvata ekraani suurus ja minimaalsed erinevused kaamera sensorites. Hoopis suurem vahe on Ultra mudeliga, mille suurimaks trumbiks on mitmekülgne kaamera. Just viimasega on Samsung kõige enam S20 seeria puhul vaeva näinud.

Teeme peamised erinevused selgeks. S20 mudelil on kolmikust väikseim ekraan, mille mõõtmeteks 6,2 tolli. S20+ järgneb 6,7tollise ekraaniga ning S20 Ultra paneeli suuruseks on 6,9 tolli. Kaks väiksemat mudelit on numbrite järgi õhemad ning ka käes hoides on selle koha pealt vahe suuremaga selgelt tuntav. Lisaks ei ulatu väiksemate mudelite kaamera muhk korpusest nii palju välja kui Ultra mudelil.

Tänu suurusele on erinev ka iga mudeli akude mahutavus: kõige väiksemal on see 4000, keskmisel 4500 ja suurimal 5000 mAh. Viimane on kusjuures suurim aku, mida Samsung kunagi on oma telefonides kasutanud.

Igast mudelist leiab uusima Exynos 9900 protsessori, mis kasutab LPDDR5 tüüpi RAM-i ja on seega tootja info kohaselt umbes 30% kiirem ja 20% vähem energiat tarbiv võrreldes eelmise põlvkonnaga. Baasmudelitel on kõigil 128 GB mälumahtu, muutmälu on S20-l 8 GB ja suurematel mudelitel kummalgi 12 GB.

Endiselt on kasutusel One UI 2.0 kasutajaliides ning kõik telefonid tulevad Android 10 operatsioonisüsteemiga otse karbist.

Suurima uuenduse on läbinud kaamerad

Uued kaamerad võimaldavad maksimaalselt teha 64 ja 108 Mpx suuruseid pilte, viimane on võimalik ainuilt Ultra mudelil. Kasutusele on võetud nanopinning tehnoloogia, mis võimaldab üheksa pikslit üheks siduda ning seeläbi hämarates oludes paremaid pilte saavutada.

Samuti on võimalik uute mudelitega suumida pilti sisse kuni 100 korda, kusjuures 10 kordse suumi puhul kvaliteedikadu pole. Jällegi on see võimekus olemas Ultra mudelil, S20 ja S20+ suudavad sisse suumida 30 korda. Ultra mudel kasutab 30 kordse suumi puhul optikat ja sealt edasi digitaalselt töötlust.

Ka videohuvilistele on uuendusi, sest uus kaamera võimaldab nüüd filmida maksimaalselt 8K resolutsioonida 24 kaadrisagedusega videoid. Juurde on lisatud Single take režiim, mis võimaldab video salvestamise ajal ka pilte teha ning aitab kasutajal neist pärast parima välja valida.

Esmakordselt on võimalik tagumise kaameraga alustatud video filmimist jätkata teises kaameras või vastupidi.

120 Hz ekraan ja 5G tugi

Nagu lekete põhjal võis ennustada, on uutel mudelitel olemas lisaks tavapärasele 60 hertsile ekraanipaneelidel võimalus kasutada ülisujuvat 120 hertsist režiimi. Tõepoolest oli esmase testimise käigus sujuvus tuntav ning kasutuse siidine.

Küll aga jäi silma asjaolu, et kõrgema sageduse kasutamisel hoiatab Samsung ka ise kehvema aku vastupidavuse eest. Kõneisikute andmetel võiks 120 hertsi kasutamine keskmiselt vähendada aku vastupidavust ca 20-30% tavapärasest, kuid reaalseid tulemusi ei oska keegi veel täpselt hinnata.

Uuendusena tulevad nüüd kolmes mudelist kaks võimsamat ka 5G tehnoloogia võimekusega. Iseenesest tore asi mida omada, kuid reaalsusel hetkeseisu arvestades mitteoluline lisa. Selleks, et tehnoloogiast ka kasu lõigata, tuleb esmalt järgi oodata Eesti võrkude võimekus 5G toetamiseks.

Müügil juba märtsi algusest

Mudelid jõuavad meie turule 11. veebruaril, siis algab eeltellimuste periood, mis kestab kuni 8. märtsini. Reaalselt saab telefone poest osta alates 13. märtsist.

Eesti tuleb S20 baasmudel müüki 899 euro eest, S20+ 1099 eurot eest ning S20 Ultra baasmudeli eest tuleb välja käia 1349 eurot.

Valikus on kahe odavama variandi puhul kolm erinevat värvitooni – S20 puhul on saav valida halli, sinise ja roosa vahel, S20+ puhul halli, sinise ja musta tooni vahel. S20 Ultrat saab aga kahes toonis: halli ja mustana.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses