Uudis

Samsung on loobumas telefonidel kõrvaklapipesast ja kõigist nuppudest

Foto: SCanpix / Stefan Boness / Ipon / SIPA

Samsung on lähemal ajal turule ilmuva uue Note 10 telefoniga tegemas ajalugu ning loobumas nii kõrvaklapipesast kui füüsilistest nuppudest telefonil, kirjutab Android Police oma allikatele viidates.

Just Samsung on pikalt olnud see firma, mis on Apple’i algatatud ja teiste tootjate poolt heaks kiidetud kõrvaklapipesa kaotamisele avalikult vastu olnud ning seda oma reklaamides isegi narrinud. Nüüd on aga reaalne, et suve lõpus ilmuva Note 10 puhul on nad ise sama teed minemas.

Samas on huvitav, kui nad loobuvad füüsilistest nuppudest üldse. See on ilmselt midagi, mida ka Apple tahaks teha ning siis jääb veel üle järgmise sammuna oodata, kes loobub esimesena USB-pesast ja läheb üle ainult juhtmevabale laadimisele.

Samsung Note’i puhul on eeldada, et nupud asendatakse telefoni külgedel olevate puudetundlike aladega, mis nuppudena toimivad. Ilmselt on need mingisuguse mustriga kaetud, et õiged kohad sõrme all tunda oleks.

Samad allikad väidavad ka, et Note’ist tuleb kaks mudelit: suurem ja väiksem, kuigi pole teada, kui suur on suur ja kui väike on väike ehk kas pigem on oodata senisest suurema või väiksema mudeli tulekut.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.