Uudis

Samsung tegi telefonidesse maailma esimese 64-megapikslise kaamerasensori

Samsungi uued kaamerasensorid.

Samsung tutvustas kaht uut mobiiltelefonide kaamerasensorit ISOCELL Bright seerias: GM2 ja GW1. Esimene sensor on 48-megapiksline ja teine 64-megapiksline, mis saab olema kõige kõrgema megapikslite arvuga sensor Samsungi mudelivalikust.

Samsungi sensoriosakonna asepresident kommenteeris, et GW1 ja GM2 sensorid viivad nutitelefonide fotograafia uuele tasemele. Megapikslid on olulised fotograafias selleks, et pilt oleks detailsemaks ja selgem.

Näiteks 64-megapiksline GW1 sensor saab teha tumedas keskkonnas 16-megapikslise pildi, mille käigus sulatatakse 4 megapikslit üheks, et kaamera saaks lasta sisse rohkem valgust ja selle läbi tuleb heledam, selgem foto.

Samamoodi teeb 48-megapiksline GM2 sensor hämarates oludes 12-megapikslise foto. Kui aga keskkond on foto tegemiseks ere, siis GW1 sensor saab teha tänu megapikslite kogusele selle võrra teravama foto.

Veel, uute sensorite dünaamiline ulatus (HDR) on oluliselt suurem kui varem. Samsung väidab, et GW1 sensori dünaamiline ulatus on 100 detsibelli, mis tagab oluliselt rikkamad värvitoonid.

Võrreldes keskmise nutitelefoniga, see on rohkem kui 50% suurem dünaamiline ulatus. Inimsilma dünaamiline ulatus on umbes 120 detsibelli.

Sensorid jõuavad masstootmisesse ilmselt 2019. aasta teisel poolel ja on võimalik, et Samsungi uue Note seeria telefon kasutab just sellist kaamerasensorit.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.