Uudis

Samsung tõi välja sõrmejäljelugejaga välise SSD-ketta

Samsungi sõrmejäljelugejaga SSD-ketas T7 Touch.

Samsung tõi turule uue välise SSD-ketta T7 Touch, mis on võrreldes varasemate mudelitega toetab USB 3.2 Gen 2 standardit. Lisaks on ketas varustatud sõrmejäljelugejaga, et pakkuda lisaturvalisust. Eestis jõuavad uued SSD-kettad müügile jaanuaris ja T7 Touch soovituslik jaehind on 500 GB mudelil 129,99 eurot, 1 TB mudelil 229,99 eurot ja 2 TB mudelil 399,99 eurot.

Ettevõtte sõnul on vaatamata pilveteenuste populaarsusele turul jätkuvalt olemas selge nõudlus salvestusseadmete järele, millega saaks nii töö- kui eraeluga seotud faile mugavalt ja turvaliselt kaasas kanda. Seetõttu ongi ketta peal sõrmejäljelugeja.

Uus T7 Touch kõvaketas on oluliselt kiirem võrreldes eelmise T5 mudeliga. See pakub 1050 MB/s lugemis- ja 1000 MB/s kirjutamiskiirust. See on ligikaudu kaks korda kiirem kui T5 kettal ja kuni üheksa korda kiirem kui traditsioonilisel kõvakettal.

Pakkumaks kasutajatele lisaturvalisust, on T7 Touch Samsungi salvestusseadmetele esmakordselt varustatud sõrmejäljelugejaga, millele lisaks saab kasutada parooli ja ka AES 256-bitist krüpteeringut. Lisaks on seadmel Motion LED tuluke, mis annab märku seadme seisukorrast.

T7 Touch SSD-d on võimalik valida kahes värvis – must ja hõbedane. Müügile tulevad seadmed kolmes suuruses – 500 GB, 1 TB ja 2 TB. Kettaga on karbis kaasas kaks kaablit – USB-C ja USB-C otsaga ning USB-C ja USB-A otsaga juhe, et seda oleks võimalik ühendada erinevate Windowsi, Maci ja Androidi seadmetega.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.