Samsung toob Eestisse müüki uued telerid, millel on tehisintellekti toega pildiparandus ja patareideta pult

Samsung esitles uusi telereid.Foto: Samsung

Samsung tutvustas uusi ja peagi ka Eestis müügile saabuvaid Neo QLED ning OLED telereid.

Samsungi 2023. aasta 8K resolutsiooniga Neo QLED telerite uus tehisintellektiga pildiparanduslahendus lisab kontrasti ja parandab teravussügavust pildi aladele, kuhu vaataja enamasti keskendub. Lisaks toetavad need telerid mängimist 8K resolutsiooniga ja 60Hz värskendussagedusega.

QD OLED telerid on maailma esimesed Pantone poolt valideeritud värvigammaga HDR-telerid. Samuti on esmakordselt Samsungi OLED teleritel 144 Hz värskendussageduse tugi. Tavakasutajatele sellest suurt kasu ei ole, kuid mänguritele on see teretulnud uuendus. Sel aastal lisandub Samsungi OLED-telerite valikusse 65- ja 55-tollise suurustele ka eriti suur 77-tollise ekraaniga mudel.

Samsungi uuendatud tehisintellekti toega pildiparandus suurendab nutikalt kehvema kvaliteediga algmaterjali detaile. Auto HDR Remastering suudab aga ka tavalisest allikast välja võluda HDR-kvaliteediga pildi, tuues esile varjudes peituvad detailid ja  parandades värviedastust. 

Adaptive Sound Pro helilahendus analüüsib reaalajas ruumi akustikat ja reguleerib heli optimaalseks. OTS+ jälgib aga ekraanil toimuvat ning seadistab heli vastavalt ekraanil oleva objekti liikumisele, luuas parema ümbritseva heli efekti. OTS Pro parandab aga dialoogi kvaliteeti, eristades selle selgemalt tasutahelist.

Uuenduslik teleripult

Samsung tutvustas ka uuenduslikku teleripulti. Kolmanda põlvkonna Solar Cell pult ei sisalda akut ega patareisid. Pult saab toite alumisel küljel olevalt äikesepatareilt ning wifi ruuteri poolt kiiratava 2,4 GHz raadiolainetest. Tavalise liitiumaku asemel on puldis energia salvestamiseks suure mahutavusega kondensaator. Seejuures piisab puldi päikesepatareiga laadimiseks lambi valgusest ning ka raadiolainetest energia püüdmiseks ei pea pult olema ruuterile väga ligidal – pult suudab kogub õhust energiat olles ruuterist kuni 40 meetri kaugusel.

Samsungi uued OLED ja Neo QLED telerid saabuvad Eestis müügile 17. aprillil, kuid hinda veel välja ei hõigatud. Loe siit sellest, mille poolest erinevad Samsungi Neo QLED ja QD-OLEd telerid ning kuidas on nende kvaliteet konkurentidega võrreldes.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.