Uudis

Samsung tutvustas uue põlvkonna volditavaid telefone Galaxy Fold4 ja Galaxy Flip4

Taaskord on kätte jõudnud see aeg aastas, kus Samsung tutvustab uusi värskenduskuuri läbinud volditavaid telefonimudeleid. Uuenduse on läbinud nii Fold kui Flip seeria esindajad.

Samsung Galaxy Flip4

Samsung Galaxy Flip4

Telefoni kujunduses pole suuri muudatusi ning välimuselt on Flip4 pea äravahetamiseni sarnane eelmise põlvkonna esindajaga. Lahti voldituna leiab telefoni seest 6,7-tollise Dynamic AMOLED ekraani, millel 120 hertsine värskendussagedus. Võrreldes eelmise mudeliga on aga värskendussageduse vahemikku suurendatud – uus mudel suudab 10 hertsi asemel värskendussageduse alla viia kuni 1 hertsini.

Välimiselt küljelt leiab endiselt 1,9-tollise ekraani, kuhu kuvatakse teavitusi. Seest aga Qualcommi Snapdragon 8+ Gen 1 protsessori, mis on kombineeritud 8 GB RAM mälu ja 128 GB kuni 512 GB sisemälu mahuga.

Samsung Galaxy Flip4

Ka aku on läbinud uuenduskuuri ning 3300 mAh pealt kasvanud 3700 mAh peale. Juhtmevaba laadimise kiirus on jäänud eelmise mudeliga samaks, kuid juhtmega laadimine on 15W pealt läinud 25W peale.

Tagumiselt küljelt leiab kaks 12 Mpx kaamerat – lainurk põhikaamera ning ülilainurk kaamera. Eest leiab 10 Mpx selfie-kaamera.

Samsung Galaxy Fold4

Samsung Galaxy Fold4

Sarnaselt Flip mudelile pole Fold4 märkimisväärseid disainiuuendusi saanud. Märkimist väärib aga esiosa ekraan, mille servad on õhemaks tehtud ning samuti on vähenenud hinge mõõtmed. Ekraanide suurused pole aga põlvkonnavahetusega muutunud – lahti voldituna on see 7,6-tolline ning välisküljel olev 6,2 tolline. Mõlemad on Dynamic AMOLED tehnoloogial põhinevad ning omavad 120 hertsist värskendussagedust.

Ka siit leiab seest Snapdragon 8+ Gen 1 protsessori, kuid võrreldes Flip4 mudeliga on 8 GB RAM mälu viidud 12 GB peale. Mälumahtu on saadaval kolmes mahus – 256 GB, 512 GB ning 1 TB.

Tagumiselt küljelt leiab kolm kaamerat: põhikaamera on 50 Mpx, ülilainurk kaamera 12 Mpx ning suumimiseks mõeldud kaamera 10 Mpx (võimaldab kuni 30 kordset suumi, mis on kombinatsioon digitaalsest ja optilisest).

Samsung Galaxy Fold4

Fold4 aku on 4400 mAh mahutavusega ehk jäänud samale tasemele eelmise põlvkonna mudeliga. Samuti pole muudatusi laadimiskiirustes – juhtmega laadimisel pakutakse 25 W võimsust ja see võimaldab aku nullist 50 protsendi võrra täis laadida poole tunniga.

Samsungi sõnul on Galaxy Fold4 puhul kasutusele võetud spetsiaalne Android 12L versioon, mis on mõeldud suurte ekraanidega seadmetele ja volditavatele telefonidele. Tänu sellele peaksid paljud rakendused olema Fold4 ekraanil paremini kasutatavad ning just selle ekraani jaoks optimeeritud.

Galaxy Flip4 ja Fold 4 mudelid jõuavad eelmüüki alates tänasest ning poelettidele 26. augustist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.