Uudis

Samsung tutvustas uut Galaxy Note 10 seeriat: nüüd saad valida kahe erineva mudeli vahel

Samsung on tõmmanud katted oma värskeimalt nutitelefonilt Galaxy Note 10. Seekord on aga mudeleid kaks: 6,3-tollise ekraaniga Note 10 ning 6,8-tollise ekraaniga Note 10+.

Seni suurim Note

Uued mudelid on saanud eelkäijatest veelgi õhemad servad ning sarnaselt S10 seeriale, on kaamera jaoks ekraani lõigatud eraldi auk. Seekord on aga kaamera paigutatud ekraani keskele.

Väiksem Note 10 mudeli ekraan on võrreldes eelkäijaga 0,1 tolli võrra kahanenud, kuid sama on teinud ka telefoni enda mõõtmed (71,8x151x7,9 mm).

Note 10+ puhul on aga tegu tõelise monstrumiga ning 6,8-tollist ekraani saab võrrelda juba väiksemate tahvelarvutitega. Tegu on seni suurima Note seeria mudeliga, mille mõõtmeteks 77,2×162,3×7,9 mm.

Kõrvaklapipesa enam pole

Hoolimata pikalt vastuvoolu ujumisest on lõpuks ka Samsung loobunud 3,5 mm kõrvaklapipesast. See-eest on karbis olemas eraldi üleminek kõrvaklappide ühendamiseks USB-C pesasse.

Uuendusena on nüüd ära kaotatud ka eraldi Bixby assistendi nupp. Õigemini on ekraani äratusnupp viidud vasakule küljele ning selle alla on lisatud ka Bixby funktsionaalsus – üks kord vajutades saab ekraani sisse ja välja lülitada, kaks korda järjest vajutades assistendiga suhelda.

Akumaht on kasvanud

Kui Note 9 aku suuruseks oli 4000 mAh, siis suuremal Note 10+ mudelil on see nüüd 4300 mAh. Väiksem mudel saab endale aga 3500 mAh mahutavusega aku. Mõlemad mudelid toetavad ka Super Fast Charging laadimistehnoloogiat, mis Samsungi sõnul võimaldab telefoni päevaseks kasutamiseks täis laadida poole tunniga.

Note 10 saab 8 GB RAM ning 256 GB mälumahu, samas kui Note 10+ baasmudelil on vastavad näitajad 12 GB ja 256 GB. Lisaks on võimalik suuremat mudelit soetada ka 512 GB mälumahuga.

Valitud turgudele jõuab Note 10+ ka 5G mudelina.

Suuremal mudelil üks kaamera rohkem

Telefonide tagumiselt küljelt leiab kolm kaamerat, mis mõlemal mudelil on identsed:

  • 16MP ülilainurkkaamera, F2.2 avaga;
  • 12MP lainurkkaamera, F1.5/F2.4 avaga:
  • 12MP telefotokaamera F2.1 avaga.

Lisaks sellele on Note 10+ mudelil ka eraldi sügavuskaamera, mille abil paremini pildi tausta udustada. Eestpoolt leiab mõlemal mudelil 10 MP kaamerasilma ning uuendusena võimekuse ka hämaras pilte teha.

Puutepliiatsil palju uusi funktsioone

Note puutepliiats on läbinud uuenduskuuri ning saanud endale suurema aku ja mitmeid lisafunktsioone. Samsung lubab, et pliiats kestab ilma laadimata vastu 10 tundi. Pliiatsiga on võimalik õhuviibete kaudu ka telefoni funktsioone juhtida, näiteks pilti teha.

Handwriting to Text funktsioon võimaldab aga pliiatsiga kirjutatud käsikirjas teksti teisendada digitaalseks.

Müügile jõuab Note seeria 23. augustil. Mõlemad mudelid tulevad esialgu kahes toonis – hõbedane ja must. Hiljem lisandub väiksemale mudelile ka roosa toon ning suuremale valge, kuid nende turule jõudmine ja kättesaadavus regiooniti pole veel teada.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses