Samsungi uue aasta esimesed mudelid on kohal: Galaxy S10 Lite ja Note 10 Lite

Foto: Julia Veensalu

Samsungi eelmise aasta mudelite perekonnad S10 ja Note 10 on saanud värsked täiendused Lite mudelite näol, mis on soodsamaks alternatiiviks tippmudelitele.

Saime uusi mudeleid paar päeva ka testida ning jagame nende esmamuljeid.

Samsung Galaxy Note10 Lite. Foto: Julia Veensalu

Kumb on S-seeria ja kumb on Note?

Kui esimest korda telefonidele peale vaadata, siis välise disaini järgi ei oskaks neil vahet tehagi. Õnneks on spikker täiesti olemas – nii nagu Note seeriale kohane, on ka Note 10 Lite mudelil kaasas puutepliiats.

Ka nuppude asetust on veidi korrigeeritud ja kummaltki mudelilt seekord eraldi Bixby assistendi nuppu ei leia. Samuti on Note 10 ja Note 10+ puhul kasutatud vasakpoolne toitenupp viidud paremale küljele.

Samsung Galaxy S10 Lite. Foto: Julia Veensalu

Muidugi mõista ei saa muudatustest rääkides mööda minna ka kaamerate lahendusest. Sarnaselt uusimatele iPhone’i ja Pixeli mudelitele on nüüd tagumisel küljel asuvad kaamerasilmad paigutatud ruudukujuliselt ja torkavad oluliselt enam silma.

Eespoolt telefone vaadates paistab kindlasti silma S10 Lite puhul keskel asub esikaamera, mis Note seeria mudelitel oli juba varasemalt sinna nihutatud. Teine suur vahe kummagi mudeli perekonnaga on see, et Lite mudelite ekraanide servad pole enam kumerad.

Note10 Lite ja S10 Lite

Telefonid tulevad kõige värskema Androidi versiooniga

Lite mudelitel on sees 64-bitised ja kaheksa tuumalised protsessorid. S10 Lite mudelil on kasutusel veidi kiirem 7 nanomeetrine ning Note10 Lite’il 10 nanomeetrine.

Ekraanid on mõlemal telefonil AMOLED tehnoloogial põhinevad ning 6,7-tollised, resolutsiooniga 1080 x 2400 pikslit. Telefone on võimalik soetada 128 GB sisemäluga ning 6 GB või 8 GB muutmäluga.

Mõlemad telefonid tulevad uusima Android 10 versiooniga ning Samsungi värskeima One UI 2.0 kasutajaliidesega otse karbist.

Enamik mugavusfunktsioonidest on kasutamiseks olemas nagu näotuvastus, lukustusekraanile info kuvamine ja ülikiirlaadimine. Puudu on aga näiteks juhtmevaba laadimine. Note 10 Lite kasutajad saavad puutepliiatsi abil telefoni ka distantsil juhtida, näiteks pilte teha või muusikapalasid vahetada.

Laadimisest rääkides, siis Samsung on mõlemasse telefoni paigutanud mahukad akud võimsusega 4500 mAh, sellest annavad aimu ka veidi paksemad korpused. Note 10 Lite paksuseks on 8,7 mm ning kaalub 199 grammi, samas kui S10 Lite on 8,1 mm paks ning 186 grammi.

Lite mudelite uued kaamerad. Foto: Julia Veensalu

Uued kaamerad

Kokku on kummalgi telefonil kolm kaamerasilma, kuid kaamerasensorite paigutus ja funktsioonid on erinevad. Note 10 Lite mudeli tagumiselt küljelt leiab 12 MP ülilainurk, 12 MP lainurk ja 12 MP telefoto kaamerad. S10 Lite kaamerate kombinatsioon koosneb 48 MP ülilainurk ja 12 MP lainurk kaamerast ning 5 MP makroobjektiivist.

Mõlemal telefonil on lainurk kaameral ka OIS funktsioon, Note 10 Lite puhul lisaks ka telefoto kaameral. Selle abil on võimalik paremini liikuvaid objekte pildistada.

Telefonid jõuavad müüki jaanuari lõpus, kuid hinnainfot Eesti kohta veel ei ole. tavaline Samsung Galaxy S10 maksab Eestis mobiilioperaatorite juures praegu 699 kuni 789 eurot, Note 10 aga 799 kuni 869 eurot. Ilmselgelt hakkavad Lite mudelid nendest vähem maksma.

Valida saab Note 10 Lite mudeli puhul musta, hõbedase ja punase värvi vahel. S10 Lite värvivalikus on must, valge ja sinine toon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.