Uudis

Samsungi uus volditava ekraaniga Galaxy Z Flip tuleb ka Eestis müügile

Galaxy Z Flip tuleb ka Eestis müügile.

Koos uue tippmudelite perekonnaga tutvustas Samsung ka uut piklikult volditava ekraaniga Z Flip nimelist mudelit, mis jõuab ametlikult müügile ka Eestis.

Kui varasemalt on Samsung katsetanud volditavaid telefone laias formaadis, kus telefon volditakse lahti nagu raamat, siis seekord on värskel mudelil mindud üle piklikule kujule. Ehk et uus mudel käib pooleks ülevalt alla, mitte vasakult paremale.

Ekraanile on suurt rõhku pööratud

Teatavasti oli Fold seeria mudelitega eelmisel aastal mitmeid kvaliteediprobleeme ja ette tuli ka klaasi purunemist. Esmamuljete põhjal paistab, et Samsung on õppetundi võtnud tõsiselt ning peamine rõhk ongi uue mudeli arendamisel läinud vastupidava hingesüsteemi ja ekraani arendamisele.

Z Flip puhul on kasutusele võetud spetsiaalne painduv klaas, mis peab vastu voltimisele ning on samas ka kriimustuskindel.

Hing on tehtud nii, et telefoni saab avatuks jätta endale sobiva nurga all ning rakendused oskavad vastavalt ekraani nurgale pilti kuvada kas kogu ekraani või ainult ülemise osa ulatuses. Samuti saab kasutada kahte erinevat rakendust korraga ekraani ülemises ja alumises osas. Avatud ekraani suuruseks on 6,7 tolli.

Lisaks sellele on väljaspool eraldi väiksem 1,1tolline ekraan, kuhu saab kuvada kellaaega, ilmateadet ning teavituste saabumisest teada anda. Kui viimasel teha topelt vajutus, oskab süsteem selle ka telefoni põhiekraanile lahti teha peale telefoni avamist.

Z Flipil on olemas kõik tavatelefoni mugavused

Uuel telefonil on olemas lisaks näotuvastusele ka sõrmejäljelugeja, kuid erinevalt S20 seeriast ei ole see ekraani sisse integreeritud. Lahendatud on see sarnaselt S10e mudelile ning paigutatud toitenuppu sisse. Siin on silmas peetud ka telefoni uuenduslikku formaati, tänu millele ei ole ekraanisisene sõrmejälje tuvastus praktiline, kuna selle kasutuseks tuleb kõigepealt telefon lahti voltida.

Kaameraid on telefonil kokku kolm, väljaspoolt leiab telefonilt kaks 12 megapikslilist kaamerat ning ekraani sees selfiede jaoks 10 Mpx kaamera.

Z Flip seest leiab 3300 mAh mahutavusega aku ning Samsungi info kohaselt peaks see võimaldama kuni 24 tundi murevaba kasutust. Samuti on suudetud korpusesse paigutada juhtmevaba laadimise süsteem ning Samsungile omaselt saab selle abil ka kõrvaklappe ja nutikellasid laadida.

Esmamuljete põhjal paistis uus telefon toimivat igati asjalikult ning selle hingesüsteem jättis kindla mulje. Kui hästi see süsteem ka päriselus hakkama saab, näitab aga aeg.

Galaxy Z Flipi saab eeltellida juba tänasest ehk 11. veebruarist ning periood kestab kuni 28. veebruarini. Samal päevast tuleb telefon ka ametlikult poodides müügile. Telefoni hind jääb 1500 euro ringi. Saadaval on Z Flip kahes toonis, lilla ja mustana.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses