Uudis

SEB tegi enda mobiilirakenduse märksa moodsamaks: kas see on nüüd parem?

SEB mobiilirakendus näeb märksa kenam välja, kuid funktsioone tuleb veel arendada. Foto: SEB

SEB pank uuendas mõni päev tagasi üsna märkamatult enda mobiilirakendust. Idee poolest lubab uus rakendus tuua kasutajateni palju funktsionaalsust, mida seni on võinud põhiliselt leida vaid konkurendi Swedbanki mobiilirakendusest.

Kui kõik lubatud asjad välja tuua, siis peaks uue rakenduse abiga saama

  • teha alla 30-eurose makse ilma lisakinnituseta;
  • vaadata konto jääki ja väljavõtet;
  • kanda kiiresti raha isikule, kelle kontaktid on teie telefoniraamatus ja kes samuti kasutab SEB mobiilipanga rakendust;
  • teha nii riigisiseseid kui ka rahvusvahelisi makseid;
  • küsida mugavalt raha teiselt SEB mobiilipanga rakenduse kasutajalt;
  • leida lähima kontori ja pangaautomaadi;
  • siseneda menüüpunktist „Internetipank“ internetipanga täisversiooni.

Geenius proovis uut rakendust ka ise järele ning kui asi lühidalt kokku võtta, siis on tehtud samm õiges suunas, kuid arenguruumi on veel küllaga.

Milline on reaalsus?

Reaalsus on selline, et kuigi kõik lubatud asjad on rakenduses olemas ning toimivad ilma viperusteta, on paljud asjad rakenduse juures lihtsalt ebaloogilised.

Kui soovid teiselt inimeselt rakenduse kaudu makset küsida, siis seda saab teha ainult inimesele, kes kasutab samuti SEB rakendust. Sellist võimalust, kus teisele inimesele saab lihtsalt makse detailid näiteks Facebook Messengeri kaudu saata, ei ole, kuigi võiks.

Makse küsimine oleks mugav, kui seda saaks küsida kõigilt, mitte vaid rakenduse kasutajatelt. Foto: Kuvatõmmis

Kui soovid teha ilma lisakinnituseta kiireid makseid, siis ka neid saab teha lihtsal viisil vaid inimesele, kes kasutab samuti SEB rakendust. Kui inimene on näiteks Swedbanki klient, tuleb sisestada tema IBAN number selleks mõeldud lahtrisse. See oleks täiesti normaalne, kui rakendus jätaks inimese kontonumbri meelde, et tulevikus saaks kiireid makseid ilma IBAN numbrit sisestamata teha, kuid seda rakendus ei paku.

Kiirete maksete tegemine oleks hea, kui neid saaks teha ka mälus olevatele teiste pankade klientidele. Foto: SEB

Lisaks ei ole rakendusel jätkuvalt vidinat või widget’it, mida saaks näiteks telefoni avaekraanile kinnitada, et kiirelt kontojääki vaadata.

Sellised väiksed puudujäägid moodustavad kokku komplekti, mis muudavad rakenduse kasutamise ebavajalikult tüütuks. Siiski on selliseid puudujääke võimalik kõrvaldada tarkvarauuendustega, kui neid ka reaalselt välja lastakse.

Viimasena tuleb ära mainida, et rakendus paistab olevat koormaks telefoni riistvarale ning esineb tõrkeid. Nimelt kui rakendus oli telefoni juba mõnda aega paigaldatud, ilmus ekraanile teade, et “Selle rakenduse tõttu töötab teie seade aeglaselt. Seadme jõudluse suurendamiseks toksake valikut SÄÄSTA ENERGIAT, et takistada selle rakenduse toimimist.” Lisaks sellele seisab teate all tekst, et ühe nädala jooksul ilmnes 10 tõrget.

Kena ja selge

Samas on ka positiivset. Rakendus näeb iseenesest kena välja ning kogu olukord on tehtud märksa paremini arusaadavaks. Rakenduse taustaks on kenad rohekad toonid ning rakenduse üldmulje on kena ja konkreetne.

Üldjoontes on tegu kena rakendusega. Foto: SEB

Seega on tore näha, et ka SEB pank soovib pakkuda kasutajatele mugavat mobiilirakendust. Siiski tuleb veel teha tööd selle nimel, et see ka reaalselt mugav oleks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.