Uudis

See on kõige kallim käekell, mis Eestis tehtud on

tamaskus_tabula_1_of_1.jpg

Kõikide nutiseadmete kõrval võib tihti unustada, kui keerukaid tehnoloogiaid kasutavad mehaanilised käekellad. Üheks eredaks näiteks sellest on Aegaon firma poolt valmistatud kell, mis on muuseas kõige kallim kell, mis Eestis valmistatud on.

Tegemist on Peacemaker 65 Damascus Edition nime kandva kellaga, mida toodeti kokku neli tükki ning mida on järgi vaid üks. Selle kella hinnaks on kohmetumapanev7200 eurot.

Aegaon turundusjuhi Kristjan Rabi sõnul on kella hinna kujunemisel mitu faktorit. Esimeseks neist on kella juures kasutatav damaskuse teras. Lisaks sellele on kellas kasutatud Šveitsist päris kellamehhanismi, mille näol ontegemist lahendusega, mida Eestis on täna üsna raske saada. Lisaks määrab hinna ka aeg, mis kella valmistamiseks kulus. "Tasuta ei tööta meist ka keegi, sest see poleks väga jätkusuutlik ärimudel. Kui see kõik nüüd kokku liita, siis on ju hind igati õiglane,"ütles Rabi.

"Üritame ikka hinnastada oma tooteid nii, et see oleks mõistlik meile ja võimalikult kättesaadav soovijaile. Kui nüüd aga panna meie hind kõrvuti kellamaailma suurnimedega, siis näeb meie hind ikkagi välja rohkem nagu lõpumüügi sooduspakkumine,"lisas Rabi.

Rabi sõnultuli Peacemaker 65 Damascus Edition loomise idee Rootsi kliendilt, kes tõi selle tegemiseks vajalikud damaskuse terase tükid üle mere isiklikult kohale. "Kuna meil puudus kogemus selle nüansirikka metalli töötlemiseks, siis kutsusime appi sõber Tõnu Arraku, kes on tuntud just oma väga kvaliteetsete damaskuse terasest nugade poolest,"selgitas Rabi.

Jutuksolevaid kellasid loodi kokku vaid neli tükki, millest kolm leidsid omaniku veel enne, kui neist pildid tehti. Kaks neist müüdi välismaale ning ühe ostis Eesti klient.

"Ausalt öelda isegi natuke kahju saab olema, sest jube hea näeb ta ka meie kontorilaual välja. Läheb kaua läheb tema müügiga, meil aega on,"lisas Rabi viimase toote müüki kommenteerides.

Fotod:Aegaon erakogu/Kristjan Oden

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.