Uudis

“Seksikad välismaa naised” püüavad Facebookis Eesti meestele kotti pähe tõmmata

Spämmisõnumite laine käib täie hooga.Foto: Shutterstock

Viimasel nädalal on Facebookis hoogu saanud suuremat sorti spämmsõnumite ja -sõbrakutsete laine, mille sihtmärgiks on eesti keelt rääkivad meessoost isikud.

Pettus ise on üsna lihtne: Facebooki on loodud hulganisti libaprofiile, mille alt spämmi saadetakse. Võltsprofiili kontol seisab tavaliselt ilusa naise pilt ja nende alt saadetud sõnumid püüavad olla flirtiva alatooniga, kuigi Google Translate’iga tõlgitud teksti tõttu on tulemus pigem koomiline. Sõnumiga tuleb alati kaasa link, millele klikkimine pole just õige parem idee.

Pettus paistab olevat üsna massiline, sest Geeniusele toimetusele on tulnud kümneid teateid, kuidas lugejaid petusõnumitega pommitatakse.

Tavaline näide kehvasti tõlgitud spämmtekstist.

Nagu selliste spämmilainetega ikka, ei tea keegi, kes selle taga. Samuti pole head vastust küsimusele, kuidas spämmist lahti saada, kuid õnneks liigutab Facebook tavaliselt sellised sõnumid otse spämmikausta. Kui mõnel lugeja on Messengeri õngitsuskirjadest vabanemiseks mõni hea idee, siis võib sellest teada anda aadressil digi@geenius.ee

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.