Eilse mobiil-ID katkestuse põhjustas eeldatavasti sama komponent, mis tõi SK-le kaasa järelevalvemenetluse

Mobiil-ID.Foto: Geenius

Uudist on läbivalt täiendatud.

Eile esines Mobiil-ID töös pea kaks tundi kestnud katkestus. Mobiil-ID toimimise eest vastutava ettevõtte esindaja sõnul põhjustas eeldatavasti katkestuse sõnumivahetusplatvormi tarkvara viga. Tänavu kevadel põhjustas sama komponent Mobiil-ID töös läbi aegade pikima katkestuse.

Toona algatas riigi infosüsteemi amet (RIA) ettevõtte tegevuse üle järelevalvemenetluse. Konkreetsemalt oli kevadise katkestuse põhjustajaks SK sõnul sõnumivahetusplatvormi tarkvaravärskendus. Lukin ei toonud eilse katkestuse täpset põhjust välja.

SK vabandab klientide ja Mobiil-ID kasutajate ees

SK ID Solutionsi (SK) äriteenuste juht Liisa Lukin kinnitas, et ettevõte on tuvastanud kõikide varasemate katkestuste põhjused ja võtnud kasutusele meetmed, et need ei korduks. Tema kinnitusel on nii ka olnud, ehk korduvaid probleeme ei ole SK pidanud lahendama.

Samas oli eilse ja 9. mail esinenud katkestuse puhul ühiseks nimetajaks sõnumivahetusplatvorm. Kui kevadel oli katkestuse põhjuseks tarkvara uuendamine, siis eile olevat tarkvaras esinenud viga.

“Jätkame platvormi tootjaga arutelu, et vältida edaspidi sarnase olukorra tekkimist. Erinevates teenusest võis eile kasutuskogemus olla erinev, vastavalt sellele, kuidas nad meie külge on liidestatud. Uus Mobiil-ID teenuse liides, millele e-teenused peavad üle minema 2020. a 1. oktoobriks, taastus oluliselt kiiremini ja oli ka stabiilsem,” ütles Lukin.

Äriteenuste juhi sõnul on kahetusväärne, et vea tuvastamine ja seejärel teenuse stabiliseerimine võttis liiga kaua.

“Teenuste üldtingimustes lubame katkestuse pikkuseks tööajal 45 minutit. Vabandan kõikide klientide ja Mobiil-ID kasutajate ees!,” lisas ta.

RIA algatatud menetlus ei ole veel siiani tulemust toonud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.