Uudis

Selgusid Cleveron Challenge’i hübriidrataste võistluse võitja ja Geeniuse lugejate lemmik

Laupäeval, 8. juunil avati Tartus rattaringlus, kuid samaaegselt vurasid Viljandis Cleveron Challenge II mäkketõusuvõistlusel võistlejad enda arendatud ja ehitatud elektriratastel 5000-eurose peaauhinna nimel.

Võistluse võitjaks ehk kiireima ratta tegijaks osutus meeskond Team 8, kelle mäkketõusu ajaks oli 13,38 sekundit ja kes võitsid enda arendatud ratta eest seega 5000 eurot. Kahetsusväärselt pidi finaali katkestama võistkond Wolfgang, kuna rattalt tuli kett maha. Eriti huvitavaks teeb tulemuse asjaolu, et poolfinaali võitiski meeskond Wolfgang ajaga 12,2 sekundit.

Kiireima elektriratta tegijateks osutusid võistkonna Team 8 liikmed.

Kuid võistlusel oli lisaks kiireima ratta arendajale veel teisigi auhindu. Parima disaini eest võitis 2500-eurose auhinna võistkond Honourable Drop, kes küll poolfinaali ei pääsenud. Samuti oli välja pandud 2500-eurone auhind Geenius.ee lemmikule, kelleks osutus võistkond Electric Recycle.

Võistluse eesmärgiks oli arendada meeskonnana välja võimalikult kiire elektriratas. Kokku võtsid teist aastat toimunud Cleveron Challenge’ist osa 17-st võistkonda, kellest 10 pääsesid finaali ning kust edasi sõeluti juba välja neli poolfinaali pääsenut ja kaks finalisti.

Elektriratastele olid seatud ka kindlad reeglid, mille kohaselt ei tohtinud ratta kaal ületada 22 kilogrammi ja ratast peab saama kasutada pedaalidega nii mootoriga kui mootorita. Esimeste ideede esitamise tähtajaks oli 4. märts ning lõplikku toodet näitasid ja panid tiimid proovile 8. juunil Viljandis Kõrgemäe tänaval.

Kuna võistlusel hinnati ka ratta disaini, oli oluline, et osalejad läheneksid ülesandele võimalikult loovalt, võttes sealjuures arvesse mäkketõusu iseloomu ja sellest tulenevaid praktilisi lahendusi. Võistluse kestel olid meeskondadele mentoriteks Cleveroni peadisainer Lauri Hirvesaar, isesõitvate robootiliste toodete juht Mart Roht, Cleveroni asutaja Arno Kütt ning firma tarkvaraarenduse juht Indrek Jürgenson.

Kõigi kümne finalisti kohta on võimalik lähemalt lugeda Geeniuses ilmunud lugudest siin ja siin.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.