Uudis

Selle äpiga saab isegi Huawei telefoni kasutatavaks muuta

Ma pole kunagi tahtnud eriti Huawei telefone kasutada, kuna nende kasutajaliides on ebameeldiv. Isegi kui toimetusse on jõudnud mõni järgmine tippklassi telefon, mis muidu on igati tore, olen selle testimist vältinud, kuna Huawei EMUI on lihtsalt… nagu ta on.

Huawei kasutajaliides lööb inimesed kaheks. Osad armastavad seda, osad vihkavad seda. Mina olen seal teises kategoorias, kuna mulle ei meeldi kunstlikult lihtsaks ja lapsikuks muudetud disain, mis üritab iPhone’i järgi teha. Tõsi, see on küll aja jooksul veidi paremaks muutunud, kuid näiteks Samsungi “naha” totaalset muutumist ei ole see suutnud järgi teha.

Kui libistada näpuga üles või alla, saab näha rakendustesahtlit või otsingut. Kuvatõmmis on tehtud hetkest, mil sahtel välja libiseb.

Nüüd sattus mulle saatuse tahtel aga kätte firma uus Mate 20 Pro ning selle pakutavad imevigurid on piisavad, et ma tõeliselt tahan proovida seda telefoni kasutada. Aga ma ei saa ikka üle ega ümber sellest, milline see kasutajaliides on.

Õnneks on Androidi maailmas probleemile lahendus, mis küll igal juhul kõlblik pole (näiteks kui oled telefonist arvustust kirjutamas ja pead telefoni hindama sellisena, nagu see on), aga tavakasutuse juures lahendab suurema osa probleeme. Lahenduse nimeks on launcher.

Launcher on sisuliselt see, milline telefon välja näeb: milline on avaekraan, äppide paigutus, nende välimus ning äpisahtel. Samuti see, milline on telefoni kasutusloogika ehk mis trikiga avanevad teavitused ning mida tuleb teha, et pääseda ligi rakendustesahtlile.

Selleks, et Huawei telefoni parandama hakata, proovisin launcheri-võhikuna läbi mõned enamlevinud ning leidsin enda jaoks perfektse: Evie Launcher.

Evie on väga-väga lihtne ja minimalistlik launcher, millega kaovad EMUI totrused ning mis muudab telefoni kasutuse eriti mugavaks. Sisuliselt koosneb see neljast detailist: näpuga ekraanil üles tõmmates avanevad äpid, näpuga alla tõmmates avaneb kiirotsing, näpuga paremale tõmmates avaneb uudisteluger ning siis üldine avaekraan, mida täistasin veel ka Pixeli ikoonipakiga, et pääseda ülisuurtest ja liigvärvilistest Huawei rakendusteikoonidest.

Evie on hea launcher inimesele, kes tahab, et kõik oleks tal käe-jala juures, kuid ei soovi samas, et kõik oleks alati nähtaval. See on mugav hübriidlahendus, mille kasutamisega harjub mõne minutiga ning mis pakub ka sätestamisvalikuid, seega saad soovi korral näiteks ekraanile kaks korda näpuga toksata, et avada teavitused.

Evie Launcher peaks töötama igas Androidiga telefonis ja endale saad selle hankida siit.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses