Selline hakkab välja nägema Elisa uus peakontor

Elisa tegevuspõhise kontori linnapoolne vaade.

2023. aastal valmiva uue Elisa tegevuspõhise kontori ja kogu Hipodroomi ärikvartali arhitektuurilahenduse autor on arhitektuuribüroo HGA (Hayashi ja Grossschmidt).

Elisa halduse valdkonna juht Meelis Jurn selgitas, et võitja arvestas nii Elisa kui ka arendaja ühise nägemusega.

“Võidutöö vastab kontseptsioonis Elisa ootustele. Meile on oluline võimalikult avar ja suur korruse pind, et nutikalt lahendatud sisearhitektuuriga soodustada töötajate omavahelist suhtlust ja ettevõtteülest kommunikatsiooni. Suur samm on edasi astutud, kuid arhitektuursete lahenduste ja detailide peenhäälestamine koostöös arendaja ja arhitektidega käib ja lõpptulemust näeme hiljem,” ütles Jurn, rõhutades, et võidutöö näol on tegemist alles esialgse visiooniga.

“Soovime luua tuleviku trende arvestava keskkonnasõbraliku töökeskkonna, kasutades selleks uudseid tehnilisi lahendusi nii igapäevatöö korraldamisel kui kontoriruumide haldamisel.” Ta lisas, et hetkel käib ka konkurss sisekujunduse partneri leidmiseks. “Hindame praegu proovitöid. Võitja loodame välja kuulutada lähinädalatel. Seejärel hakkavad suuremad pusletükid paika loksuma ja tervikpilt tulevasest kontorist vormuma,” ütles Jurn.

Hipodroomi ärikvartali arendaja EKE AS arendusjuhi Karl Aderi sõnul oli konkurss tasavägine. Sõelale jäi kaks kõige tugevamat tööd, mille vahel valiti. “HGA töö oli arhitektuurselt parim ja mahult ning asendiplaanilt optimaalseim lahendus kuni neljale ärihoonele ja parkimismajale.”

Ta selgitas, et komisjon jälgis muuhulgas lahenduste originaalsust, efektiivsust ja sobivust keskkonda, samuti äripindade planeeringute funktsionaalsust, tehniliste lahenduste lihtsust, ökonoomsust ja energiatõhusust.

“Arendajana on meile oluline, et ehitame sellised hooned, et meil endil ja meie rentnikel oleks siin hea olla. Seega ei tee me järeleandmisi kvaliteedis, mis tähendab, et osad ehituslikud küsimused nõuavad kallima hinnaklassi lahendusi, kui turul leiduv lihtsam lahendus võimaldaks. Eks ärihooned on ikka peremehe ja üürniku nägu. Parim tulemus sünnib koostöös,” lisas Ader.

Võitja esindaja Hanno Grossschmidt selgitas, et nad lähtusid meeskonnaga oma töös Elisa visioonist ja tegevuste struktuurist. “Hoone on kavandatud nagu rätsepaülikond – täpselt Elisa jaoks. Maja kui ruumiline keskkond on orgaaniline osa ettevõtte vaibist ja igapäevatööst, väärtustest ning sõnumite edastamisest. Samas püüdsime eriti fassaade lahendades teha rütmilise käsitlusega abstraktseid üldistusi, et leida tasakaalu hetkeliste elamuste ja ajatute teemade vahel.“”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.